Szybkie przekazy pieniężne

Jeśli zależy Ci na tym, by szybko przekazać środki finansowe, a jednocześnie zachować najwyższy poziom bezpieczeństwa transakcji, szybkie przekazy pieniężne to najlepsze rozwiązanie. Co właściwie oznacza ten termin? Wyjaśniamy.

Szybkie przekazy pieniężne to po prostu realizowane online wypłaty – w różnych walutach. Mogą być one realizowane jako krajowe lub międzynarodowe. Przekazy pieniężne możesz zlecać z rachunku bankowego, portfela elektronicznego czy też korzystając z innych metod płatności. Korzystając z nich, możesz liczyć na bezpieczeństwo i szybką realizację zlecenia. Z usług tego typu szczególnie chętnie korzystają osoby dokonujące przelewów walutowych, które szukają możliwości przesłania wybranej przez siebie sumy bez konieczności dużych opłat. Sklepy internetowe często stosują tę formę rozliczenia, realizując zwroty. Często można spotkać się z szybkimi przekazami pieniężnymi także przy rezerwacji miejsc w obiektach noclegowych.

Szybkie przekazy pieniężne – dlaczego mają przewagę nad tradycyjnymi przelewami?

Czym różnią się szybkie przekazy pieniężne od zwykłych płatności?  Do ich zrealizowania nie musisz korzystać z konta bankowego. To rozwiązanie, które nie wyklucza osób, nie korzystających z bankowości internetowej – mogą one odebrać wygenerowaną przez Ciebie sumę w najbliższym oddziale swojego banku. Dlaczego jest to korzystne rozwiązanie w wielu przypadkach? Przede wszystkim ze względu na przyspieszenie czasu realizacji transakcji. Jeśli rachunki nadawcy i odbiorcy znajdują się w innych bankach, pieniądze mogą dotrzeć na konto docelowe znacznie później, niż się tego spodziewasz. O ostatecznym terminie decyduje wiele zmiennych – w tym godziny księgowania w poszczególnych bankach, często różniące się od siebie. Dlatego, jeśli zależy Ci na szybkim rozwiązaniu sprawy, przekaz pieniężny sprawdzi się znakomicie.

Jak zlecić szybki przekaz pieniężny? Wystarczy rejestracja u jednego z renomowanych systemów płatniczych, jak na przykład popularny w Polsce przelewy24.pl. Po zalogowaniu się na konto, wystarczy wybrać określoną kwotę i rachunek i określić specyfikację przekazu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here