Pani doktor w gabinecie podczas rozmowy telefonicznej

Pandemia koronawirusa ma ogromny wpływ na funkcjonowanie sektora ochrony zdrowia w naszym kraju. Na popularności coraz bardziej zyskują konsultacje online, czyli zdalne wizyty lekarskie bez konieczności osobistego kontaktu lekarza z pacjentem. Korzystanie z tego nowoczesnego narzędzia umożliwia m.in. prywatna opieka medyczna dla pracowników oferowana przez sieć enel-med.

Z tekstu dowiesz się:

  • jaką formę mogą przyjąć konsultacje lekarskie online,
  • dlaczego opieka medyczna dla pracowników jest doskonałym rozwiązaniem w dobie pandemii.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że dotychczasowe, dobrze nam znane systemy opieki zdrowotnej – zarówno publicznej, jak i prywatnej – z dnia na dzień musiały zmienić zasady funkcjonowania. Zaleca się, by możliwie jak najwięcej świadczeń i porad medycznych udzielać w formie zdalnej, bez osobistego kontaktu lekarza z pacjentem. W ten sposób konsultacje online, do niedawna dostępne w zasadzie tylko w największych sieciach klinik oferujących pakiety medyczne dla firm – takich jak enel-med – stały się pożądaną formą udzielania świadczeń medycznych.

Pakiet medyczny dla pracowników z telekonsultacjami

Pakiety medyczne dla pracowników mogą uwzględniać różne formy zdalnego kontaktu pacjenta z lekarzem.

  • Telekonsultacje telefoniczne

To nic innego jak rozmowa telefoniczna pacjenta z lekarzem, odbywająca się w umówionym wcześniej dniu o konkretnej godzinie. Podczas rozmowy może zostać przeprowadzony wywiad lekarski dotyczący obserwowanych u pacjenta objawów, ich nasilenia, okoliczności występowania itp. Po konsultacji tego typu pacjent otrzymuję diagnozę oraz poradę związaną z dalszym działaniem i leczeniem.

  • Wideokonsultacje lekarskie

Do kontaktu pacjenta z lekarzem wykorzystywane są nowoczesne komunikatory internetowe, umożliwiające przesyłanie obrazu. Pacjent i specjalista widzą się, mogą swobodnie rozmawiać, w razie potrzeby niektóre objawy – np. zmiany skórne – można zaprezentować lekarzowi poprzez kamerę internetową. Jeśli są takie wskazania, po wideokonsultacji lekarz wystawia e-receptę czy e-zwolnienie lekarskie.

  • Chat

Zdalny kontakt pacjenta z lekarzem może się odbywać również poprzez chaty internetowe. Wiele z nich daje możliwość przesyłania załączników, więc lekarz może np. otrzymać od pacjenta wcześniejszą dokumentację medyczną w formie cyfrowej albo zdjęcia dokumentu.

Pakiety medyczne dla firm i telekonsultacje

Szybkie i wygodne telekonsultacje lekarskie są dostępne m.in. w ramach prywatnej opieki medycznej dla pracowników – zarówno w postaci pakietów medycznych, jak i opieki abonamentowej. W czasie pandemii koronawirusa zapewniają one komfortowy i bezpieczny dostęp do lekarzy różnych specjalności, dzięki czemu można zadbać o swoje zdrowie w każdej sytuacji. A to bez wątpienia jest korzystne zarówno z punktu widzenia pracownika, jak i pracodawcy, dla którego oznacza to m.in. niższą absencję chorobową.  

Warto też wspomnieć, że powoli są znoszone kolejne obostrzenia, dlatego pacjenci mogą już umawiać się na wizyty także w wybranych placówkach i przychodniach.

Pakiety medyczne dla firm przestały być po prostu jednym z najbardziej pożądanych benefitów pozapłacowych – w obecnych czasach stają się synonimem bezpieczeństwa i komfortu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here