Odkurzacze pionowe

Odkurzacze bezworkowe cieszą się wśród użytkowników sporą popularnością. Coraz częściej wypierają one z użycia tradycyjne modele, które towarzyszyły nam przez wiele lat. W głównej mierze wynika to ze zdecydowanie większej wygody korzystania z nich. Pionowe odkurzacze nie posiadają plączących się pod nogami przewodów, a także są urządzeniami bardziej wszechstronnymi. Doskonale sprawdzają się do sprzątania każdej powierzchni. Ich atutem jest również interesujący design oraz stylistyka. Co warto wziąć pod uwagę decydując się na właśnie takie rozwiązanie? Którymi modelami się zainteresować?

Czym są odkurzacze bezworkowe?

Odkurzacz ręczny jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu i mieszkania. To właśnie dzięki niemu możemy zadbać o odpowiednią czystość. Klienci coraz częściej poszukują pionowych odkurzaczy bezworkowych. W przypadku takiego sprzętu, w zestawie nie znajdziemy węża, którego należy za sobą ciągnąć. Nie oznacza to jednak, że taki odkurzacz będzie niewygodny lub kłopotliwy w obsłudze. Tak naprawdę jest zupełnie przeciwnie, bowiem cały ciężar opiera się na przylegającej do podłogi szczotce. Cechą odkurzacza jest fakt, iż w swojej obudowie zawiera on wszystkie niezbędne komponenty, w skład których wchodzą takie elementy, jak: rury, szczotka, rączka oraz oczywiście silnik. Sprzęt nie posiada worka. Wszelkiego rodzaju odpadki oraz kurz, gromadzone są w specjalnym pojemniku. W zdecydowanej większości przypadków są to urządzenia bezprzewodowe. Na rynku znaleźć można jednak także modele, które da się podłączyć do sieci elektrycznej.

Odkurzacz ręczny – na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Ręczny odkurzacz bezprzewodowy z całą pewnością jest bardzo dobrym wyborem. Żeby jednak nie żałować dokonanego zakupu, należy dokładnie przeanalizować jakich parametrów technicznych oczekujemy. Jednym z najistotniejszych będzie moc silnika. To właśnie od niego w dużej mierze zależy siła ssania. Wiązać się z tym będzie również klasa energetyczna. Najlepiej jeśli została ona określona symbolem A+++. Najgorszą efektywnością energetyczną cechuje się natomiast klasa D.

Urządzenie powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Wpływa na to wyposażenie dodatkowe, które możemy znaleźć w zestawie. To między innymi takie elementy, jak: ssawka szczelinowa krótka, szczotki dysza długa, szczotka szczelinowa, dysza szczotkowa, rura teleskopowa, ssawka podłogowa, szczotka wielofunkcyjna, szczotka płaska, szczotka okrągła, szczotka uniwersalna, szczotka tapicerska lub funkcja prania. Funkcjonalny i uniwersalny odkurzacz sprawdza się zarówno do podłóg twardych oraz delikatnych powierzchni. Odkurzacze pionowe wyposażone są również często w miniodkurzacze, które po odłączeniu świetnie sprawdzają się na przykład do czyszczenia wnętrza samochodu.

Istotną kwestią jest rodzaj zastosowanego filtra. To szczególnie ważne w przypadku alergików. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku filtry klasy HEPA. Sprzęt bezprzewodowy daje dużą swobodę podczas pracy, jednak wymaga akumulatora. Koniecznie trzeba zatem sprawdzić pojemność baterii oraz czas przez który urządzenie będzie mogło pracować. Niektóre odkurzacze posiadają także możliwość sprzątania na mokro. Pomimo tego, że cena takich urządzeń jest wyższa, zwiększa się także ich funkcjonalność.

Odkurzacze pionowe Samsung

Warto zainteresować się odkurzaczami pionowymi oferowanymi przez firmę Samsung. Szczególnie warte polecenia są modele Samsung Jet 90 Multi oraz Samsung Jet 75 Multi. Są to urządzenia bezprzewodowe, które wyposażone zostały w system filtracji HEPA. Oferują one bardzo długi czas pracy, wynoszący 60 minut. Pozwala to na posprzątanie całego mieszkania na jednym cyklu ładowania. W przypadku modelu Jet 75 Multi, moc silnika wynosi do 550 W. W modelu Jet 90 Multi silnik posiada moc do 200 W. Odkurzacze dobrze spełniają swoją rolę zarówno na twardych podłogach i miękkich dywanach. Niewielka waga urządzeń gwarantuje komfortowe i bezproblemowe operowanie odkurzaczem. Po zakończeniu pracy w szybki i prosty sposób można dokonać usunięcia wszelkich zanieczyszczeń z pojemnika. Poszczególne elementy można także umyć w wodzie, co pozwala na zachowanie właściwej czystości sprzętu.

Czy warto dokonać zakupu odkurzacza pionowego?

Jedną z największych zalet odkurzaczy pionowych jest ich nieograniczony zasięg. Wynika to z faktu ich bezprzewodowego działania. Brak kabli oznacza również bardziej komfortową pracę dla samego użytkownika. Większość urządzeń nie posiada także worków, ponieważ zabrudzenia trafiają bezpośrednio do specjalnego pojemnika. Rozwiązanie jest nie tylko wygodniejsze, ale także bardziej ekonomiczne, ponieważ nie wiąże się z koniecznością dokonywania zakupu dodatkowych akcesoriów. Tego typu odkurzacze są także bardziej energooszczędne, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych modeli. Niewątpliwym atutem są również kompaktowe wymiary sprzętu, a także ich niewielka waga. Warto zainwestować w dobrej jakości odkurzacz, ponieważ będzie służył swoim użytkownikom przez kilka następnych lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here