skonsolidować zadłużenia

Konsolidacja zobowiązań to obecnie bardzo popularne rozwiązanie. Nic w tym dziwnego – bardzo wiele osób spłaca jednocześnie kilka zadłużeń, co może na dłuższą metę okazać się przytłaczające. Konsolidacja, czyli połączenie długów, to nie tylko sposób na ograniczenie liczby zobowiązań, ale także zmniejszenie miesięcznej raty względem sumy rat zobowiązań przed kosnolidacją. Jednak wciąż nie każdy zdaje sobie sprawę, że taka możliwość jest dostępna lub co zrobić, żeby ją wykorzystać. W takim razie co trzeba zrobić, aby móc skonsolidować zadłużenia?

Opracuj strategię konsolidacji

Skonsolidować można wiele różnych typów zadłużeń, między innymi:

  • kredyty hipoteczne
  • kredyty gotówkowe
  • pożyczki
  • kredyty samochodowe.

Pojawić się może w tym miejscu pytanie: czy banki pozwalają na konsolidację chwilówek? W większości przypadków odpowiedź na to pytanie brzmiała będzie „nie”. Jeśli jednak skontaktujemy się z Habza Finanse, doświadczonym pośrednikiem kredytowym, nasze szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji znacznie wzrosną. Wszystko dzięki temu, że pozyskaniem dla nas kredytu konsolidacyjnego zajmą się wykwalifikowani eksperci, mający wiedzę i kontakty, pozwalające im negocjować dla klientów najlepsze możliwe warunki.

Kiedy już zdecydujemy się na skonsolidowanie naszych zobowiązań, pierwszym krokiem powinno być opracowanie konkretnej strategii. W praktyce chodzi tutaj o dobór tego, które zobowiązania są warte konsolidacji, a które lepiej jednak spłacić w normalnym trybie (ponieważ na przykład już stosunkowo niedługo się kończą). Jeśli sami nie jesteśmy w stanie oszacować, jaka decyzja będzie dla nas najbardziej opłacalna, powinniśmy skorzystać z asysty wcześniej wspomnianego pośrednika kredytowego.

Zbierz wymagane dokumenty

Naszym następnym krokiem powinno być zebranie dokumentów wymaganych do konsolidacji. Będą to po pierwsze dokumenty niezbędne do weryfikacji naszej zdolności kredytowej, czyli naszej zdolności do terminowej spłaty całości zadłużenia. Banki wyliczają ją na różne sposoby, jednak zawsze biorą pod uwagę szereg podobnych czynników, takich jak dochody, wydatki, historia kredytowa czy stan cywilny.

Dokumenty, o które możemy zostać poproszeni podczas wnioskowania o kredyt konsolidacyjny, to między innymi:

  • zaświadczenie o dochodach od pracodawcy
  • zeznanie podatkowe za rok ubiegły
  • wyciągi z konta bankowego.

To, co konkretnie będzie od nas wymagane, zależy od źródła naszych dochodów. Banki wciąż preferują przy przyznawaniu kredytów osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, najlepiej na czas nieokreślony, jednak obecnie na kredyt mogą liczyć również osoby zatrudnione na podstawie umowy (lub umów) zlecenie bądź umowy o dzieło.

Kluczowe będzie w takiej sytuacji wykazanie, że dochody są stabilne, regularne i na wystarczającym poziomie. Drzwi do otrzymania kredytu nie zamyka również posiadanie własnej działalności gospodarczej, chociaż niewątpliwie będzie się to wiązało z nieco większą ilością formalności.

Poza dokumentami poświadczającymi stan naszych finansów powinniśmy również przygotować umowy kredytów i pożyczek, które mamy zamiar skonsolidować.

Znajdź najlepszą ofertę

Jeśli zostało już ustalone, które zobowiązania najbardziej opłaca się skonsolidować, a także zgromadzone zostały niezbędne dokumenty, nie pozostaje nic innego, jak znaleźć najbardziej korzystną ofertę. Porównując różne kredyty konsolidacyjne, powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na takie czynniki, jak:

  • oprocentowanie kredytu
  • prowizja za udzielenie kredytu
  • opłaty dodatkowe.

Należy pamiętać o tym, że jeżeli konsolidujemy kredyt hipoteczny, obowiązywać będą opłaty związane z dokonaniem odpowiedniego wpisu w księdze wieczystej nieruchomości. Ponadto, jeśli chcemy poznać ostateczny koszt konsolidacji, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy konieczne będzie wniesienie opłaty z tytułu prowizji za wcześniejszą spłatę któregoś z konsolidowanych zobowiązań.

Do znalezienia najlepszej oferty możemy wykorzystać obecne w Internecie rankingi i specjalne porównywarki. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że rzeczywiście ostatecznie skorzystamy z najlepszej oferty, warto skontaktować się z dobrym pośrednikiem kredytowym, którego znaleźć można tutaj: https://habzafinanse.com.pl. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że niepotrzebnie nie przepłacimy.

Podsumowanie

Jak widać, konsolidacja nie jest wcale takim trudnym ani czasochłonnym procesem, jak moglibyśmy się obawiać. Wobec tego zdecydowanie warto się nim zainteresować, jeśli spłacamy jednocześnie kilka różnych zobowiązań i sprawia nam to problem. Niestety, musimy pamiętać, że kredyt konsolidacyjny, tak jak i każdy inny rodzaj kredytu, wymagać będzie posiadania odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej.

Co oczywiste, warunek ten może być trudny do spełnienia dla wielu osób, którym taki kredyt przydałby się najbardziej. Jednak nie ma powodu do obaw – niska zdolność kredytowa jest niewątpliwie sporym problemem, ale tylko pod warunkiem, że działać będziemy samodzielnie. Jeśli zdecydujemy się skorzystać z fachowej pomocy, nasze szanse na sukces znacząco wzrosną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here