Jaki czarnoprochowiec na początek? Wybierz najlepszy!

0
3365

Chcesz poczuć się jak na prawdziwym dzikim zachodzie? Jest to bliżej, niż myślisz! Nie musisz wcale konstruować wehikułu czasu, by zobaczyć, jak kowboje radzili sobie z problemami, by poczuć zapach prochu i poznać, jak czuli się prawdziwi strażnicy. Wpisując między innymi hasło czarnoprochowce sklep w wyszukiwarkę stron internetowych, można znaleźć masę placówek, w których znajdują się zaawansowane repliki.

Jak z tego korzystać i czy jest to w ogóle legalne? Oczywiście, że tak! Dodatkowo nie musicie mieć pozwolenia na broń, by udać się ze swoją nową zdobyczą na strzelnicę. Poniżej przedstawiamy wszystkie niezbędne informacje, dzięki którym dużo łatwiej będzie Wam zacząć przygodę i poznać tajemnice strzelectwa czarnoprochowego.

Dlaczego to legalne?

Kupując czarnoprochowce sklep ma obowiązek wylegitymować Was, czy skończyliście 18 rok życia. Robi to oczywiście pracownik, który musi wypisać w rejestrze, że do takiej transakcji doszło i w razie konieczności (gdyby ktoś w okolicy używał podobnej broni), mógł przekazać dane policji. Jest to standardowa procedura, która wykonywana jest w przypadku każdego rodzaju broni – niezależnie, czy sięgacie po repliki czarnoprochowe z pierwszej połowy XIX wieku, czy broń palną, na którą potrzebne jest pozwolenie.

Jak sama nazwa wskazuje, są to oczywiście repliki, więc nie można dokonywać usprawnień, czy innowacyjnych zmian. Jakakolwiek ingerencja w replikę, będzie skutkowała zmianą w uznaniu broni i osoba posiadająca powinna otrzymać pozwolenie na dany typ. Naturalnie wymiana komponentów, które uległy zużyciu jest możliwa i nie trzeba obawiać się na kwestie prawne, więc śmiało można rozpocząć swoją przygodę.

Jak i gdzie strzelać?

Kiedy wybierzecie już najlepsze dla siebie czarnoprochowce, sklep (a raczej jego pracownik) powinien poinformować Was o aspektach prawnych. Głównym elementem jest konieczność strzelania jedynie w miejscach do tego przeznaczonych, czyli na profesjonalnych strzelnicach.

Nim jednak udacie się na pobliski obiekt, by wypróbować nowy zakup, powinniście sprawdzić regulamin lub skontaktować się z administracją. W jakim celu? Ponieważ nie każda strzelnica udostępnia możliwość wykorzystania broni czarnoprochowej. Zazwyczaj oferują to tylko obiekty pod chmurką, ponieważ nie ma wtedy konieczności ustawień wentylacji na pełne obroty, która zazwyczaj w dalszym ciągu nie radzi sobie najlepiej. Czasem są ustalane nawet konkretne terminy, w którym miłośnicy czarnoprochowej broni palnej mogą spotkać się w konkretnym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here