Skup srebra

Skup srebra to sposób na to, żeby, pozbywając się niepotrzebnych resztek biżuterii, blaszek czy zniszczonych sztabek, odzyskać sporą część ich wartości. Ale warto pamiętać, że nie każda transakcja będzie równie udana. Co zrobić, żeby sprzedać srebro tak korzystnie, jak to tylko możliwe?

Przede wszystkim dobry skup

To punkt ważny dla wszystkich, ale ma szczególne znaczenie dla osób czy firm, które planują regularnie na skup oddawać złom srebra. Pojęcie dobrego skupu jest też bardzo szerokie, więc warto dla uporządkowania wymienić kilka istotnych kryteriów, które musi spełniać dobry skup srebra.

  • Uczciwe ceny. Dobrze, jeśli wycena będzie wysoka, ale jeszcze ważniejsze jest, żeby towar był wyceniany uczciwe. Obietnica wyższej ceny nie jest wiele warta, jeśli na miejscu zaczyna się szukanie dziury w całym i okazuje się, że obiecana kwota jest praktycznie nieosiągalna.
  • Możliwość sprzedaży wielu gatunków złomu. Niekiedy sprzedaje się tylko jeden typ złomu, ale zdecydowanie częściej ma się do sprzedania więcej rzeczy, niekoniecznie zresztą tylko srebrnych. Jeśli przy okazji będzie można pozbyć się też stali czy węglików spiekanych, to taka transakcja będzie znacznie prostsza.
  • Korzystne usługi dodatkowe. Jeśli ma się do sprzedania jednorazowo niewielką ilość złomu srebra, to może to nie być szczególnie istotne, ale dla stałych dostawców ważne będzie, by ustalić ramowe warunki współpracy albo uzgodnić odbiór złomu z wymaganą regularnością.

Ważna jest dobra wycena

Ceny srebra w skupie zawsze zależą od wielu czynników, natomiast zwykle są dość konserwatywne, czyli nie zmieniają się z dnia na dzień w odpowiedzi na drobne wahania kursu giełdowego. Ceny w skupach zwykle reagują jedynie na poważne globalne zmiany cen, dlatego dobrze jest już na początku znaleźć taki skup, gdzie ta podstawowa cena jest w miarę wysoka.

To oznacza, że trzeba spojrzeć na cennik dokładniej i przyjrzeć się cenie określonego gatunku złomu. Może się bowiem zdarzyć tak, że w porównaniu dwóch skupów jeden zaoferuje lepsze warunki skupu srebrnych styków, a drugi srebrnych sztabek. Wówczas można albo sprzedaż podzielić, albo po prostu policzyć, w którym wariancie będzie to bardziej opłacalne.

Nie warto się spieszyć

Nawet jeśli srebro w skupie nie drożeje z dnia na dzień, to też nie ma za bardzo ryzyka, że nagle stanieje. Nie trzeba więc upierać się przy jak najszybszej sprzedaży. Daj sobie czas, żeby porównać oferty, policzyć, co trzeba i nie staraj się za wszelką cenę jak najszybciej domknąć transakcji. Pośpiech jest złym doradcą i raczej zwiększa szanse na to, że dostaniesz za srebro na skupie mniej, niż by się należało, gdybyś znalazł idealne warunki gdzieś indziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here