Jak szybko znaleźć biuro idealne?

Każda firma potrzebuje lokalu, w której mogłaby prowadzić działalność, przyjmować klientów i kontrahentów. Większość przedsiębiorców decyduje się na wynajem biur. Jest to bowiem rozwiązanie znacznie bardziej opłacalne niż np. budowa własnego budynku. Czasem jednak znalezienie lokalu, który spełniłby nasze oczekiwania, bywa trudne. Sprawdźmy więc, jak możemy sobie to ułatwić.

Po pierwsze – określ czego szukasz

Bardzo często problemem osób, które poszukują lokalu dla swojej firmy, jest brak pomysłu na to, czego tak naprawdę szukamy. Przeglądamy oferty wynajmu biur z nadzieją, że przypadkiem natrafimy na coś, co przypadnie nam do gustu. To strata czasu. Jeśli zależy ci na tym, żeby szybko znaleźć lokal dopasowany do swoich potrzeb, musisz te potrzeby możliwie jak najdokładniej określić. Zastanów się więc, jak dużego lokalu potrzebujesz, czy będziesz myśleć o jego rozbudowie, czym powinien się charakteryzować. Pomyśl o tym jaka lokalizacja cię interesuje, czy zależy ci na tym, by biuro znajdowało się np. na parterze. Im więcej szczegółów określisz, tym szybciej dokonasz wstępnej selekcji ofert.

Daj się znaleźć

Nie da się ukryć, że przeglądanie setek ogłoszeń, wśród których znajdują się takie, które kompletnie nie odpowiadają naszym potrzebom, bywa czasochłonne. Nie każdy przedsiębiorca może sobie na to pozwolić. Dlatego też warto poszukiwać alternatywnych metod znalezienia idealnego biura. Jedną z nich oferuje nam firma Realko.To innowacyjna platforma łącząca Najemców z Wynajmującymi, dzięki której osoby lub firmy oferujące wynajem biur same zgłoszą się do ciebie. Wystarczy jedynie, że zarejestrujesz się i podasz informacje na temat interesującego cię lokalu.

Rozmowa z wynajmującym biuro – o co warto zapytać?

Jeśli zdecydujesz się na konkretną ofertę, czeka cię rozmowa z wynajmującym biuro. To doskonała okazja by zapytać o wiele istotnych kwestii. Wśród nich powinno znaleźć się zapytanie o miesięczne koszty wynajmu (spróbuj negocjować cenę  – bardzo często się to udaje). Zapytaj również o to, kiedy w lokalu wykonywane były remonty, jaki jest jego stan ogólny, czy przewidywane są w najbliższym czasie prace remontowe lub naprawy. Dowiedz się też, jakie jest dokładnie wyposażenie lokalu oraz zapytaj o sąsiedztwo. Warto poruszyć również kwestię miejsc parkingowych oraz możliwości dojazdu do biura za pomocą różnych środków lokomocji. Dzięki temu zyskasz pewność, że lokal spełni twoje oczekiwania. Koniecznie też zdecyduj się na samodzielne oględziny. Dobrym rozwiązaniem jest również zadanie pytania o poprzednich najemców, a nawet skontaktowanie się z nimi.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach nie brakuje atrakcyjnych ofert wynajmu biur, zatem znalezienie lokalu, który będzie dopasowany do twoich potrzeb, nie powinno więc być trudne. Jeśli zastosujesz nasze rady – bez problemu znajdziesz ten idealnie dopasowany do twoich potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here