Jak szukać pracy?

Jesteś świeżo upieczonym absolwentem szkoły wyższej, który właśnie rozpoczął poszukiwania swojej pierwszej pracy? Zastanawiasz się gdzie poszukiwać ogłoszeń oraz jak w prawidłowy wybrać te dostosowane do Twojej osoby? W dzisiejszym krótkim artykule postaramy się udzielić odpowiedzi na wszystkie wyżej wymienione pytania. Gotowy? W takim razie zaczynamy!

Nastaw się na długie poszukiwania!

Tak, to niestety prawda, w końcu nic nie zdarza się od tak. Rzadko kiedy zdarza się tak, że osoba bezrobotna w jeden dzień znajdzie ogłoszenie, które odpowiadałoby jej indywidualnym preferencjom.
Według ostatnio przeprowadzonych badań na poszukiwanie nowej pracy przeznaczamy od godziny do dwóch tygodniowo. To niestety za mało, jeżeli zależy Ci na tym aby w niedługim czasie znaleźć dobrze płatną posadę to na przeglądanie ofert pracy poświęcić powinieneś nawet do 5 godzin tygodniowo, czyli około godziny dziennie. Ogłoszenia bowiem najlepiej jest przeglądać codziennie, być może akurat tego danego dnia trafisz na takie, które sprosta Twoim upodobaniom!

Jak szukać pracy?

Gdzie szukać ogłoszeń?

Nasi dziadkowie oraz rodzice robili to w tradycyjny sposób, przeglądając codzienną lokalną gazetę, na końcu której znajdowały się właśnie ogłoszenia o pracę. Dzisiaj w dobie internetu wszystko wydaje się być zdecydowanie dużo łatwiejsze. Wystarczy tylko, że w wyszukiwarkę internetową wpiszesz hasło „praca np. Warszawa” a Twoim oczom ukażą się najpopularniejsze i najchętniej wybierane przez osoby poszukujące zatrudnienia strony z ofertami pracy ale nie tylko. Do Twojej dyspozycji pozostają również popularne portale, które po wcześniejszym zarejestrowaniu się, zweryfikowaniu kwalifikacji oraz doświadczenia zawodowego potencjalnego kandydata podsyłać mu będą oferty pracy dobrane pod jego indywidualny profil.
Wróćmy jednak do naszych stron internetowych poprzez które pracodawcy poszukują „dodatkowej pary rąk do pracy”, z reguły proszą oni o przesłanie CV. Jak powinno ono wyglądać? O tym już za chwilę.

Przygotuj swoje CV w formie elektronicznej!

Tylko dobra samoprezentacja zagwarantuje Ci pozytywne przebrnięcie przez pierwszy proces rekrutacji i zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Odpowiadając na ogłoszenie o pracę umieszczone na jednej ze stron internetowych, przesłać będziesz musiał swoje CV w pliku pdf lub doc. Zwróć uwagę na to aby zawierało ono Twoje zdjęcie, szczegółowe informacje dotyczące uzyskanego wykształcenia, odbytych kursów oraz ścieżki Twojej dotychczasowej kariery zawodowej (jeżeli nie jest to pierwsza praca).
Im lepsze będzie CV, tym większe będą Twoje szanse na pozytywny odzew potencjalnego pracodawcy.

Nie zniechęcaj się!

Znasz to powiedzenie „nie od razu Rzym zbudowano” – jeżeli minął tydzień, dwa a Ty w dalszym ciągu nie znalazłeś pracy nie zniechęcaj się. Rób to co robiłeś do tej pory, przeglądaj wszystkie możliwe ogłoszenia, rozsyłaj swoje CV, podpytaj wśród znajomych lub sąsiadów, może wśród nich znajdzie się taka osoba, która pomoże Ci uporać się z tym trudnym zadaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here