jak znaleźć pracę?

Masz problemy ze znalezieniem pracy idealnej dla siebie, takiej która odpowiadałaby Twoim indywidualnym umiejętnością? Dzisiaj podpowiemy Ci na ca należy zwrócić szczególną uwagę podczas procesu poszukiwania zatrudnienia. Skorzystaj z poniższych wskazówek i przekonaj się o tym sam!

Co chciałbyś robić? W jaki sposób chciałbyś się spełniać?

To dwa podstawowe pytania jakie powinieneś zadać sobie zanim postanowisz złożyć CV w danej firmie lub przedsiębiorstwie. Zwróć uwagę na swoje umiejętności oraz kwalifikacje zawodowe, dla przykładu – jeśli jesteś fryzjerem lub fryzjerką z dyplomem to przyszłej pracy poszukiwać zapewne będziesz w najlepszych salonach w swoim mieście. Podobnie będzie ze absolwentami studiów ekonomicznych, którzy zatrudnienia szukać będą w placówkach bankowych czy punktach obsługi klienta.
Oczywiście należy się przygotować także na to, że nie od razu znajdziesz pracę marzeń, powiązaną z Twoimi kwalifikacjami ale pamiętaj nie poddawaj się! Zdobywaj nowe doświadczenie oraz praktykę – to z pewnością opłaci Ci się w przyszłości.

Zwróć uwagę na swoje CV!

Złożenie CV (Curriculum Vitae) jest z pierwszym etapów procesów rekrutacyjnych, od niego tak naprawdę zależy to czy zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Co zatem powinno się w nim znaleźć? Będą to przede wszystkim informacje dotyczące Twojego wykształcenia, odbytych kursów czy dotychczasowego rozwoju kariery zawodowej.
W dyskretny ale skuteczny sposób podkreśl swoje zalety np. biegła znajomość kilku języków obcych czy obsługa najnowszych programów komputerowych a z pewnością przejdziesz do kolejnego etapu starania się o wymarzoną posadę!
jak znaleźć pracę?

Jeżeli podczas rekrutacji wymagane jest także złożenie listu motywacyjnego, to zwróć uwagę aby zawierał on w swojej treści dokładne informacje dotyczące tego, dlaczego to właśnie Twoja osoba sprawdzi się na tym konkretnym stanowisku, co nowego wniesiesz do zespołu oraz jakie cechy osobowości pozwolą Ci na wykonywanie swoich obowiązków na 100%.

Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej!

To niezwykle istotne, choć w dalszym ciągu jest pomijane przez potencjalnych kandydatów. Według ostatnio przeprowadzonych badań co druga osoba poszukująca pracy na rozmowę z przyszłym pracodawcą udaje się bez najmniejszego przygotowania.
Poszukaj szczegółowych informacji o danej firmie, zapoznaj się z jej historią działalności, odwiedź stronę internetową, popytaj wśród znajomych na jakie pytania pojawiają się najczęściej i co najważniejsze – nie stresuj się, bądź sobą!
Postaraj się zdobyć zaufanie przełożonego, zainteresuj go swoją osobą, zaprezentuj się jak najlepiej potrafisz. Opowiedz mu o tym gdzie widzisz się w przyszłości, co firma zyska poprzez zatrudnienie właśnie Ciebie itp.
Pamiętaj także o tym aby zrobić dobre pierwsze wrażenie – ubierz się stosownie i schludnie, zadbaj o swój wygląd zewnętrzny.

Zastosuj się do wyżej wymienionych porad a na pewno bez trudu, w niedługim czasie znajdziesz odpowiednią pracę, do której będziesz chodził z uśmiechem na ustach! Dobry pracownik to taki, który lubi to co robi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here