Kotłownie kontenerowe jako dodatkowe źródło ciepła

0
997

Kotłownie kontenerowe to specyficzny rodzaj kotłowni, wykorzystywanej zazwyczaj jako dodatkowe źródło ciepła. Poznaj zalety ich stosowania i dowiedz się, gdzie mogą zostać wykorzystane.

Zima – najtrudniejszy okres w trakcie budowy

Zima, która pociąga za sobą pojawienie się niskich lub nawet ujemnych temperatur, śniegu i lodu, to często najtrudniejszy etap podczas budowy. Również pracownicy mogą w tym czasie mieć największe trudności z dokończeniem prac budowlanych ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe.

Niestety, w wielu przypadkach praca zimą jest konieczna, co pociąga za sobą także zaopatrzenie pracowników w niezbędne dla nich sprzęty i pomieszczenia pomocnicze. Sam budynek również wymaga w tym czasie ogrzewania, niezależnie od tego, czy prace są kontynuowane, czy chwilowo wstrzymane. Jest to konieczne, aby zabezpieczyć go przed negatywnymi skutkami ujemnych temperatur.

Kotłownie kontenerowe jako dodatkowe lub jedyne źródło ciepła

Kotłownie kontenerowe są przeznaczone do ogrzewania budynków, które nie zostały jeszcze wyposażone w główne źródło ciepła albo nie może ono zostać uruchomione z powodu niedokończonej konstrukcji. Doskonale sprawdzają się w okresach przejściowych, takich jak późna jesień i wczesna wiosna, a także zimą, kiedy zapewniają odpowiednią temperaturę pracownikom i chronią budynki w trakcie trwających prac.

Kotłownie kontenerowe mogą stanowić także dodatkowe źródło ciepła w miejscach, w których główne jest chwilowo niewystarczające. Z reguły są dzierżawione na określony okres czasu, co pozwala na utrzymanie właściwej temperatury przy niewysokich kosztach.

Kotłownia kontenerowa może posłużyć do rozruchu biogazowni

Kotłownie kontenerowe mogą być wykorzystywane również jako źródło zewnętrznego ciepła, niezbędnego do rozruchu biogazowni. Biogazownie potrzebują wysokich dawek ciepła jedynie podczas rozruchu, w ciągu dalszych faz pracy już go nie wykorzystują, dlatego budowanie standardowej kotłowni nie jest przy nich rentowne. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest z tego powodu wynajęcie oraz wykorzystanie właśnie tymczasowej kotłowni kontenerowej.

Czym opalane są kotłownie kontenerowe?

Kotłownie kontenerowe zazwyczaj opalane są olejem opałowym, gazem albo biomasą. W szczególności na uwagę zasługują te ostatnie modele, które mogą wykorzystywać drewniany pellet, trociny, zrębki a nawet w niektórych przypadkach drewno w kawałkach. Odznaczają się najwyższym stopniem ekologii i są bardzo łatwe do zaprojektowania oraz montażu w miejscu docelowym. Dzięki wykorzystaniu odnawialnego materiału opałowego są także tanie w utrzymaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here