System condo

Inwestowanie w mieszkania w systemie condo jest u nas jeszcze dość młode. Ten model lokowania kapitału przybył do nas z bogatych krajów zachodnich i powoli zyskuje coraz większe grono zwolenników. Na czym dokładnie polega system condo i dla kogo jest to dobre rozwiązanie.

System condo – co to jest

Condo pochodzi od słowa „condominium” – co w wolnym tłumaczeniu oznacza współpanowanie. System oznacza, że dana nieruchomość np. hotel nie posiada jednego właściciela, ale podzielony jest na mniejsze jednostki (pokoje, apartamenty), należąco do różnych osób. Mieszkania wykupowane są przez inwestora na własność, i na określony czas. Oznacza to, że każdy lokal posiada własną księgę wieczystą, a jego właściciel może dysponować nim w dowolny sposób. Może go wynająć gościom hotelowym oraz korzystać z niego na własny użytek.

Ważne jest to, że kupując mieszkania inwestycyjne, właściciel nie musi poświęcać czasu na szukanie najemców. Zajmuje się tym zarządca obiektu, który bierze na siebie również wszelkie sprawy związane z marketingiem, reklamą, obsługą, sprzątaniem itp. De facto to na nim spoczywa obowiązek zapewnienia wysokiego obłożenia w hotelu przez gości, którzy de facto nie wiedzą, że wynajmują pokój od „pośrednika”, a nie bezpośrednio od hotelu.

Właściciel mieszkania może korzystać z niego w ramach tzw. pobytu inwestorskiego. W ten sposób zapewnia sobie dostęp do wysokiej klasy bazy noclegowej, z której może korzystać w okresie największego obłożenia – czyli ferie, okres świąteczno-noworoczny, wakacje i wszelkie długie weekendy.

Condo mieszkania – kto na tym zarabia

Model jest dość prosty, choć w zależności od obiektu ustalenia mogą się nieznacznie różnić. Kupującemu apartament inwestorowi przysługuje stałe wynagrodzenie, określone procentowo. Często jest ono stałe i nie zależy od obłożenia hotelu, ale tak naprawdę wszystko zależy od umowy. Dlatego podejmując decyzję o inwestowaniu w condo apartamenty warto zwrócić szczególną uwagę na jej zapisy. Kluczowe dla sukcesu danego miejsca jest jego lokalizacja, która może decydować o tym czy goście będą chcieli do niego przyjeżdżać czy nie.

Gdzie powstają mieszkania inwestycyjne

Hotele budowane w systemie condo można najczęściej znaleźć w miejscowościach o wyjątkowych walorach turystycznych. Takie miejsca przyciągają najwięcej turystów, przy czym dobrze jeśli miejsce oferuje atrakcje przez cały rok, nie tylko w sezonie letnim. Wśród topowych lokalizacji są oczywiście ciekawe kurorty nad polskim wybrzeżem, hotele w górach czy na Mazurach. Zazwyczaj są to obiekty o wysokim cztero- lub pięciogwiazdkowym standardzie, posiadające szereg udogodnień jak choćby rozbudowaną strefę spa, fitness, sale konferencyjne itp. Dzięki temu są atrakcyjnym obiektem zarówno dla rodzin z dziećmi jak i osób podróżujących służbowo. Szukając ofert na rynku condo skorzystaj z pomocy: https://condo.pl/investments/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here