Kompleksowa obsługa wszystkich rodzajów wind

0
439

Windy osobowe i towarowe są często spotykanym rozwiązaniem w budynkach mieszkalnych, biurowcach, instytucjach pożytku publicznego, zakładach przemysłowych, kopalniach i innych jednostkach związanych z procesem pracy. W budynkach mieszkalnych zadaniem windy osobowej jest transport osób pomiędzy piętrami. Z kolei w jednostkach przemysłowych, zakładach przemysłu ciężkiego, spożywczego i innych branżach winda towarowa pomaga w transporcie towarów. Niekiedy korzysta się z niej również do przewożenia pracowników.

Terminowe przeglądy i obsługa wind

Zazwyczaj dźwigi osobowe i towarowe http://www.lift.pl/dzwigi/dzwigi-towarowe obsługiwane są przez tę samą firmę, która je projektowała i montowała. Ważne jest, aby opiekę nad windą oddać w ręce firmy, która montowała dźwig towarowy lub osobowy w danym miejscu. Znajomość mechanizmów dźwigowych ułatwia szybsze rozpoznanie problemu na wypadek awarii windy. Terminowe przeglądy, konserwacja windy  stanowią najlepsze zabezpieczenie przed awariami i zapewniają windzie sprawne funkcjonowanie.Bardzo ważne jest, aby firma obsługująca dźwig towarowy, dysponowała najlepszymi częściami zamiennymi, które pasują do różnych typów wind.

Konsekwencje awarii

Awaria windy w jednostkach przemysłowych może doprowadzić do poważnych problemów. Wstrzymany zostaje proces pracy, pojawiają się przestoje i przerwy, które narażają przedsiębiorstwo na dodatkowe koszty i straty w produkcji. Nie można dopuścić do nawet chwilowego pojawienia się takich sytuacji. Współpraca z firmą, która zaprojektowała i zamontowała windę towarową, wykonuje okresowe przeglądy, konserwuje i wymienia komponenty dźwigowe, to optymalne rozwiązanie.

Długofalowa współpraca

Współpraca zarządców budynków mieszkalnych, biurowców i zakładów przemysłowych z tą samą firmą, która zamontowała windę w budynku powinna dotyczyć nie tylko okresu w ramach gwarancji, ale i pogwarancyjnego. Taka postawa daje dużą gwarancję na to, że windy towarowe i osobowe będą funkcjonowały bez zarzutów, a możliwość pojawienia się awarii bliska będzie zeru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here