Jak wyrejestrować się z Urzędu Pracy?

Kilka miesięcy temu dokonałeś rejestracji w powiatowym Urzędzie Pracy po to by uzyskać status osoby bezrobotnej, niestety ale w tym czasie nie otrzymałeś satysfakcjonującej propozycji pracy ani zapomogi w postaci świadczenia dla bezrobotnych. Teraz postanowiłeś się wyrejestrować i zastanawiasz się jakie kroki należy podjąć w tym kierunku? Dzisiaj pokażemy Ci jak w prosty i szybki sposób wyrejestrujesz się z Urzędu Pracy oraz jakie dokumenty będą potrzebne. Zainteresowany? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Kiedy sam znalazłeś sobie pracę…

Wielu z bezrobotnych rejestruje się w Urzędzie Pracy tylko, ze względu na jeden powód. Osoby te liczą, że z jego pomocą szybciej znajdą jakąkolwiek pracę zarobkową. Kiedy kolejne spotkania w Urzędzie kończą się fiaskiem zazwyczaj postanawiamy wziąć sprawy we własne ręce i samodzielnie poszukujemy sobie zatrudnienia. Jeżeli tak się stanie i otrzymasz pracę pamiętaj o tym aby w przeciągu 7 dni roboczych poinformować o tym fakcie urząd, w którym wcześniej dokonałeś rejestracji. W przeciwnym wypadku nałożona zostanie na Ciebie kara pieniężna w wysokości nawet 500 zł!

Wyrejestrowanie się z Urzędu Pracy – krok po kroku

Może zaczniemy od sposobów w jaki osoba o statusie bezrobotnego może dokonać wyrejestrowania się z powiatowego Urzędu Pracy. Otóż jeżeli chce i wyraża taką chęć może to zrobić w sposób tradycyjny – czyli poprzez osobiste odwiedzenie placówki ale nie tylko. Jeżeli nie masz czasu lub ochoty możesz poprosić o to kogoś z najbliższego otoczenia, który w Twoim imieniu dostarczy do urzędu wszystkich niezbędnych dokumentów. Oprócz tego wyrejestrowania można dokonać poprzez wysłanie listu Pocztą Polską, faksem lub drogą elektroniczną (e-mail, pamiętaj o tym aby prawidłowo zeskanować niezbędne dokumenty).
Jaki sposób będzie zatem najlepszy? Każdy z wyżej wymienionych, po prostu wybierz formę najwygodniejszą dla siebie. W jakie dokumenty należy się zaopatrzyć? O tym już za chwilę.

Uwaga! Dowiedz się jakie metody wyrejestrowania osoby bezrobotnej obowiązują w Twoim Urzędzie Pracy, bowiem nie w każdej placówce panują takie same zasady.

Jak wyrejestrować się z Urzędu Pracy?

Jakie dokumenty będą potrzebne do wyrejestrowania się z Urzędu Pracy?

W tej sytuacji jest zdecydowanie dużo prościej niż w momencie kiedy dopiero rejestrujesz się w Urzędzie Pracy, tutaj formalności związane z tym zadaniem są ograniczone do zbędnego minimum. Jedyne co musisz zrobić to dostarczyć do powiatowego Urzędu Pracy stosowną deklarację o wyrejestrowaniu wraz z dołączonym do niej dokumentem potwierdzającym podjęcie przez Ciebie pracy zarobkowej np. umowy o pracę lub wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej.
Jeżeli nie posiadasz takowych dokumentów to wtedy wystarczy, że złożysz sam wniosek o wyrejestrowanie z Urzędu Pracy.

Podsumowując, wyrejestrowanie się z Urzędu Pracy wcale nie jest takim skomplikowanym przedsięwzięciem jakby mogło się wydawać, dodatkowo dokonać można tego na kilka prostych i wygodnych sposobów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here