Praca Radom

Rynek pracy w Radomiu, mimo jego lokalizacji nie jest zbyt duży. Wiele osób boryka się z problemem znalezienia pracy w tym mieście. Według danych statystycznych, które zostały przeprowadzone w tym mieście, nie wyglądają zbyt owocnie w stosunku co do reszty miast województwa mazowieckiego, jak również całego kraju. W ciągu ostatnich kilku lat trwają prac nad metamorfozą owego rynku pracy, by zmniejszyć stopę bezrobocia, która w nim panuje. Trzeba mieć na względzie fakt, że jest to problem dość złożony, z tej też przyczyny problem nie może być zażegnany z dnia na dzień, a nawet z miesiąca na miesiąc.

Według statystyk możemy zobaczyć znaczną poprawę w stosunku do lat poprzednich. Patrząc na dane z ostatnich 18 lat, możemy stwierdzić, że stopa bezrobocia zmniejszyła się znacznie. W 2003 roku owy współczynnik wykazywał niemalże 29% osób bezrobotnych w tym mieście. Na przestrzeni lat sytuacja zaczęła się zmieniać, dla przykładu, w roku 2021 było to już 12%, także ponad 2 razy mniej.

W Radomiu ciężko znaleźć pracę również z powodu nasycenia rynku. Problemy ze znalezieniem zarobku w swoim zawodzie mogą odczuć osoby w takich zawodach jak; pracownicy biurowi i administracyjni, sprzedawcy, pomoc kuchenna, czy też ekonomiści. Jest to spowodowane ilością miejsc na każde z tych stanowisk, niestety większość z nich jest już zapełniona.

Zobacz też: http://www.mojradom.pl/spada-bezrobocie-w-radomiu-rosnie-ilosc-ofert-o-prace/

W jakiej branży znajdziesz zatrudnienie od ręki?

Trzeba zdawać sobie również sprawę, że prócz wyżej wymienionych zawodów, jest wiele takich, na które jest spore zapotrzebowanie w tym mieście. Oferty pracy w Radomiu są dość zróżnicowane, a zawody, które są potrzebne to m.in. fizjoterapeuci, masażyści, lekarze, pielęgniarki i położne, uogólniając, służba zdrowia odczuwa braki, jest to spowodowane zarobkami, które niestety w ostatnich latach nie są najlepsze w stosunku do czasu, jaki trzeba poświęcić, by wyszkolić się w wyżej wymienionych zawodach.

Kolejnym zawodem, na który jest zapotrzebowanie w mieście, jest lakiernik samochodowy oraz blacharz. Do tych zawodów nie potrzebujemy wyższego wykształcenia, jednak ważne jest, by posiadać doświadczenie. W przypadku blacharza również dobrym punktem zaczepienia będzie ukończenie szkoły o profilu związanym z tym kierunkiem. Kolejnym działem zawodów, których potrzebuje miasto, są elektrycy, elektromechanicy oraz elektromonterzy. Tutaj wykształcenie średnie będzie wskazane, najlepiej w tym przypadku posiadać pewne kwalifikacje upoważniające do pracy w tym zawodzie. Elektromechanik jest zawodem przyszłościowym, zważywszy na fakt, jak szybko technologia idzie naprzód, oraz jak dużo samochodów już jest elektrycznych, a ile w najbliższych latach ma przybyć, także popyt na ten zawód będzie stale rosnąć, jak również zarobki, za jego wykonywanie. Kolejnymi zawodami, na które znajdziemy zapotrzebowanie, są kierowcy ciągników siodłowych oraz kierowcy samochodów ciężarowych. Dodatkowo wyróżnić możemy jeszcze kilka innych grup, takich jak:

– mechanicy urządzeń oraz maszyn,
– monterzy instalacji budowlanych, maszyn i urządzeń,
– nauczyciele przedmiotów zawodowych oraz praktycznej nauki poszczególnych zawodów,
– operatorzy obrabiarek skrawających oraz urządzeń dźwigowo-transportowych,
– pracownicy ds. księgowości wraz ze znajomością języków obcych,
– psycholodzy, psychoterapeuci
– spawacze,
– specjaliści ds. robotyki, automatyki oraz elektroniki,
– ślusarze.

Zawodów jak widać, jest dosyć dużo, jednak trzeba pamiętać, że przewagę nad konkurencją będzie odgrywać doświadczenie, rzetelność oraz wiedza, jaką się posiada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here