Jak radzić sobie ze stresem w pracy?

0
4555

Na samą myśl o kolejnym dniu spędzonym w pracy, licznych obowiązkach oraz humorach przełożonego robi Ci się słabo? Denerwujesz się i stresujesz? Zupełnie nie potrzebnie, pamiętaj, że taki stan wcale nie pomoże w wypełnieniu obowiązków zawodowych a jedynie odbije się na Twoim zdrowi. Dzisiaj pokażemy Ci kilka prostych sposobów na radzenie sobie ze stresem w pracy, dzięki którym poczujesz się zdecydowanie lepiej!

Co tak naprawdę jest przyczyną wzmożonego stresu oraz zdenerwowania?

Teraz usiądź i zastanów się przez chwilę na tym pytaniem. Spróbuj samodzielnie nakreślić źródło problemu, jeżeli to zrobisz to szybciej znajdziesz odpowiedni sposób na walkę ze stresem.
Najczęściej wśród osób zmagających się z problemem nadmiernego stresu wymieniana jest obawa przed zachowaniem wobec nich przełożonego, drugi w kolejce to lęk przed współpracą z innymi osobami zatrudnionymi w miejscu pracy, miejsce trzecie należy do natłoku obowiązków służbowych, z którymi większość pracowników nie potrafi sobie poradzić. A jak jest z Tobą? Co z wyżej wymienionych czynników sprawia, że zaczynają trząść Ci się ręce a na czole pojawiają kropelki potu?

Załóżmy, że jesteś osobą nieśmiałą, która boi się wyrażania własnej opinii i zawsze stoi z boku wtedy z pewnością Twoim problemem jest praca w grupie. Czy jest się czego obawiać? Pewnie, że nie poćwicz nad pewnością siebie, bądź otwarty na ludzi, uśmiechnij się do nieznanej Ci osoby, spotkanej na mieście i powiedz jej „dzień dobry”. Taki trening z pewnością uczyni Cię mistrzem – gwarantujemy!

Jak radzić sobie ze stresem w pracy?

Zacznij uprawiać sporty

Ruch a szczególnie ten na świeżym powietrzu jest rewelacyjnym sposobem na walkę ze stresem. Jeżeli zazwyczaj siadasz przed telewizorem lub monitorem komputera to najwyższa pora aby to zmienić i zadbać o swoje zdrowie. Siedząc bezczynnie w Twojej głowie zaczynają pojawiać się różnie, niekiedy niezbyt przyjemne myśli związane z pracą. Zamiast się zadręczać, ubierz się w coś wygodnego i wybierz się na długi spacer lub wieczorny jogging. Zacznij pływać lub zapisz się na zajęcia gimnastyczne, aktywny tryb życia wpłynie pozytywnie nie tylko na Twoje samopoczucie ale także i na kondycję.

Zrelaksuj się!

Znajdź swój sposób na umiejętne relaksowanie się po ciężkim i stresującym dniu w pracy. Weź gorącą kąpiel, poczytaj ulubioną książkę, pomyśl czy to może nie jest odpowiedni moment na skorzystanie z urlopu i wyjazd poza miasto, gdzie odpoczniesz, pozbierasz myśli i pełen pozytywnej energii powrócisz do wykonywania swoich obowiązków zawodowych.

Zadbaj o dietę oraz sen!

Te dwa czynniki są niezwykle pomocne w walce z nadmiernym stresem. Jeśli do pracy będziesz chodził niewyspany, to z pewnością odbije się to na Twojej wydajności z kolei do czego może przyczepić się przełożony. Postaraj się wysypiać, Twój sen nie powinien być krótszy niż 6 godzin! Podobnie jest z dietą, zanim wyjdziesz do pracy koniecznie zjedz porządne śniadanie a ze sobą weź jakąś przekąskę lub kanapkę, którą spożyjesz w trakcie przerwy na drugie śniadanie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here