dochód pasywny

Każdy z nas potrzebuje pieniędzy do realizacji swoich celów i marzeń. Każdy z nas stara się je zarobić w swojej pracy zawodowej, czy to pracując na etacie, czy też prowadząc własną działalność gospodarczą. Co jednak zrobić, gdy pieniędzy wciąż jest mniej niż oczekujemy? Warto poświęcić chwilę i skorzystać z możliwości, jakie daje dochód pasywny!

Czym jest dochód pasywny?

Dochód pasywny to szczególny rodzaj przypływu pieniędzy na nasze konto. Opiera się na założeniu, że daną czynność wykonujemy raz lub też jeden raz inwestujemy w coś określoną sumę pieniędzy, a następnie czerpiemy z tego korzyści. W dalszym przebiegu tego procesu poświęcamy danemu zajęciu minimalną ilość czasu i energii, które jedynie podtrzymują uzyskany rezultat lub pozwalają na zdobycie jeszcze większych środków przy minimalnych nakładach.

Wbrew pozorom i wbrew wielu obiegowym opiniom dochód pasywny nie jest “robieniem niczego”. Dochód pasywny to po prostu minimalizowanie kosztów (takich jak nasz czas, energia, uwaga czy środki materialne), a maksymalizowanie zysków. Co więcej, jest to dochód, który zazwyczaj jest dochodem dodatkowym, zwiększającym ilość pieniędzy otrzymywanych z klasycznej pracy. W przeciwieństwie jednak do drugiego etatu jest to zajęcie znacznie mniej wymagające.

Dochód pasywny to zawsze dochód z nieruchomości? Mit!

Na początek rozmowy o dochodzie pasywnym warto obalić popularny mit, często utrzymywany przez osoby, które zajmują się deweloperstwem. Mówi on, że dochód pasywny pochodzi właśnie z inwestycji w nieruchomości. Oczywiście, taka inwestycja może być jego źródłem, jednak nie jest to żadna zasada. Dochód pasywny nie musi pochodzić z deweloperstwa, a nawet często z niego nie pochodzi. Dlaczego? Z prostego powodu: inwestycja w nieruchomości zazwyczaj wcale nie jest taka prosta, szybka i tania, jak mogłoby się wydawać po słowach niektórych osób.

Sposoby na dochód pasywny. Wymyśl swoją złotą dziesiątkę!

Istnieje naprawdę wiele pomysłów na dochód pasywny i praktycznie każdy z nas jest w stanie wymyślić przynajmniej pięć, jeśli zastanowi się odrobinę nad tym zagadnieniem. Czy pięć to dużo? Oczywiście, może się wydawać, przynajmniej w pierwszej chwili, że bardzo. Jednak w rzeczywistości to mało, dlatego jeśli naprawdę chcesz mieć wybór i chcesz dopasować te sposoby na zdobywanie pieniędzy dla siebie, wymyśl ich przynajmniej dziesięć!

Być może z początku nie masz żadnych pomysłów, jak osiągnąć dochód pasywny. Właśnie dlatego przedstawimy ci trzy wybrane z nich wszystkich. Pozostałe będą już należeć do ciebie.

Pierwszym sposobem na dochód pasywny może być wynajem. Wynajmować można dosłownie wszystko: mieszkanie, lokal usługowy, magazyn, a nawet plac, na którym na przykład stworzony zostanie parking. Wynajmować można też samochód albo sprzęty.

Drugim sposobem może być założenie lokaty (lub wzięcie kredytu i założenie lokaty). Będzie to najprostszy sposób na uzyskanie comiesięcznych wpływów, bez szczególnie dużego nakładu uwagi – pieniądze po prostu przyjdą na konto zgodnie z warunkami umowy.

Ostatnim przykładem może być sprzedaż swojej twórczości. Jeśli coś tworzysz dla przyjemności – piszesz, malujesz, tworzysz muzykę – czy nie warto spróbować tego sprzedać? Istnieje wiele portali, które ci w tym pomogą. Przykładem może być sprzedaż własnych e-booków czy digital-artów, od których nawet jeśli zarobisz niewiele, to przecież i tak więcej, niż gdybyś tylko tworzył je “do szuflady”. Pokaż się światu, a na pewno ktoś cię dostrzeże!

Zainteresowany? Teraz pora na twoje dziesięć pomysłów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here