Zaciąganie pożyczki osobistej podczas COVID-19

Kiedy zaciągasz pożyczkę osobistą, aby sfinansować swoje przedsięwzięcie, nie musisz się stresować spłatą jednorazowej sumy. Możesz rozłożyć koszty na z góry ustalony okres, co daje Ci wystarczająco dużo czasu na zgromadzenie pieniędzy na miesięczne raty. Jednak pandemia zaszczepiła w ludziach obawy przed zaciąganiem pożyczek. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, czy zaciągnięcie pożyczki osobistej podczas COVID-19 jest mądrym posunięciem, czy też nie.

Wpływ COVID-19 na rynek kredytowy

Nieprzyjemne spotkanie z COVID-19 pozostawiło kraj w kajdanach. Spowolnienie gospodarcze wywarło głęboki negatywny wpływ na wszystkie sektory. Podczas gdy rząd wezwał instytucje finansowe do uwolnienia większej ilości pieniędzy na udzielanie kredytów, kredytodawcy zaostrzyli kryteria udzielania kredytów, aby zabezpieczyć się przed potencjalnym niewywiązywaniem się ze zobowiązań.

Jakie są moje szanse na zakwalifikowanie się do otrzymania pożyczki osobistej?

Kilku kredytodawców podniosło poprzeczkę dla kredytobiorców chcących zaciągnąć pożyczkę osobistą. Rygorystyczne kryteria, z naciskiem na wymagania dotyczące oceny kredytowej, mogą sprawić, że kredytobiorcy będą mieli trudny orzech do zgryzienia. Chociaż Twój wynik kredytowy nie jest jedynym czynnikiem decydującym, jest on kluczowy. Dlatego skorzystaj z bezpłatnego raportu kredytowego, aby sprawdzić swój wynik kredytowy przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Pożyczkodawcy będą również brać pod uwagę Twój stosunek zadłużenia do dochodu oraz stabilność dochodów, aby ocenić Twoją zdolność kredytową. Aby zakwalifikować się do konkurencyjnych stawek, twój stosunek długu do dochodu, idealnie, nie powinien przekraczać 43% twojego dochodu.

Jeżeli uważasz, że Twój wynik kredytowy i stosunek zadłużenia do dochodu utrudnią Ci uzyskanie pożyczki, rozważ możliwość uzyskania poręczyciela. Poręczyciel lub współsygnatariusz to bliski przyjaciel lub członek rodziny, który bierze udział w zobowiązaniach kredytowych razem z Tobą. Jeśli nie wywiążesz się ze swoich zobowiązań, ciężar spłaty spadnie na tego poręczyciela. Warto rozważyć poręczyciela z dobrą historią kredytową i stałymi dochodami.

Czy pożyczka osobista będzie odpowiadała moim potrzebom?

Aby zrozumieć, czy pożyczka osobista będzie odpowiadała Twoim potrzebom, określ cel, który chcesz dzięki niej osiągnąć. Na przykład, możesz użyć pożyczki osobistej na przedsięwzięcie związane z remontem domu. Projekty modernizacji domu mogą rozbić bank, jeśli płacisz z własnej kieszeni. Pożyczka osobista może pomóc Ci rozłożyć koszty na określony czas, w stałych miesięcznych ratach. Podobnie, pożyczka osobista na konsolidację długów może pomóc Ci obniżyć spłatę, aby poprawić ogólny dobrobyt finansowy.

Jeśli jednak planujesz wykorzystać ją do uregulowania domowych przepływów pieniężnych – rachunków za media, może się okazać, że jest to droższa opcja ze względu na odsetki. Co więcej, brak spłaty może negatywnie wpłynąć na Twoją ocenę zdolności kredytowej. Zamiast brać pożyczkę na te rachunki, skontaktuj się z dostawcami usług i poszukaj pomocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here