Studia w Niemczech

Jesteś uczniem klasy maturalnej? Za kilka miesięcy staniesz przed podjęciem jednej z najważniejszych decyzji w swoim życiu, która przełoży się na Twoją przyszłość zawodową. Chodzi oczywiście o wybór szkoły wyższej, w której to będziesz kontynuować swoją dalszą edukację. Marzysz o tym aby kształcić się za granicą u naszych zachodnich sąsiadów? Co zrobić aby dostać się na studia w Niemczech? Jak wygląda rekrutacja, jakie warunki należy spełnić? O tym wszystkim opowiemy Ci już za chwilę, skorzystaj z naszych cennych wskazówek i spełniaj swoje marzenia!

Studia za granicą – czy warto zdecydować się na wyjazd?

Jesteś młody więc w zapewne masz wątpliwości, już sama myśl o studiowaniu wywołuje ogromne emocje a co dopiero świadomość tego, że naukę podejmiesz w jednej z renomowanych uczelni w Niemczech. Pamiętaj, że studia to nie tylko fascynująca przygoda, dzięki której zwiedzisz kawałek świata i nawiążesz masę nowych znajomości, studia są przede wszystkim od tego by nauczyć Cię dorosłości i odpowiedniego przygotowania do pracy w określonej specjalizacji.
Zagraniczne szkoły kojarzą się wszystkim z prestiżem oraz gwarancją uzyskania dużo lepszego wykształcenia, dlatego też jeżeli masz taką możliwość to nie zastanawiaj się nad wyjazdem – skorzystaj i zainwestuj w siebie, w swoją przyszłość!

Wybierz odpowiednią szkołę!

Planując studiowanie w Niemczech, musisz dokładnie zastanowić się nad tym, co chciałbyś robić w niedalekiej przyszłości, na jakim stanowisku siebie widzisz itp. Kiedy już odpowiesz sobie na te pytania, to następne w kolejności będą poszukiwania odpowiedniej szkoły wyższej. W Niemczech istnieje aż ponad 400 uczelni, które oferują przyszłym studentom różnorodność wyboru kierunków, wśród nich znajdują się m.in. Wyższe Szkoły Muzyczne, Wyższe Szkoły Aktorskie, Uniwersytety, Wyższe Szkoły Zawodowe itp. Wybór jest ogromny, pamiętaj tylko o tym aby podjąć taką decyzję, która przyniesie Ci radość i satysfakcję – skup się na swoich zainteresowaniach oraz pasjach a dopiero potem dopasuj indywidualne upodobania pod konkretny kierunek studiów, który pozwoli Ci się spełniać.

Studia w Niemczech

Jak wygląda nauka na studiach w Niemczech?

Niezależnie od tego jaki kierunek wybierzesz niemieckie szkoły wyższe umożliwiają studentom naukę zarówno w języku niemieckim jak i języku angielskim, dlatego też warto było by znać chociaż jeden z nich w stopniu podstawowym. Studiowanie w Niemczech rozpoczyna się podobnie tak jak w Polsce od studiów I stopnia (licencjackich) trwających 3 lata, potem są studia II stopnia (magisterskie) trwające 2 lata oraz studia III stopnia (doktoranckie), gdzie nauka trwa od 2 do 5 lat.

Proces rekrutacji na studia w Niemczech prowadzony jest w dniach od 15 czerwca do 15 lipca. Wtedy to wówczas każdy z chętnych kandydatów musi złożyć odpowiednie dokumenty na danym wydziale oraz uiścić opłatę rekrutacyjną. Wyżej wymienionych formalności w większości przypadków dokonasz poprzez stronę internetową uczelni, w momencie kiedy wynik rekrutacji będzie pozytywny to pozostałych formalności związanych z rozpoczęciem nauki na wybranym kierunku należy dokonać poprzez osobistą wizytę w szkole.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here