Studia menedżerskie

Chcesz w przyszłości zostać menedżerem restauracji lub jednej z renomowanych firm? Czujesz, że jesteś stworzony do tego by pracować na stanowisku kierowniczym aby mieć pod swoją pieczą pozostałą część kadry pracowniczej? Masz dobre relacje z inni ludźmi a co więcej wiesz co zrobić by wykonywali oni Twoje polecenia? Jeżeli na wszystkie te pytania z Twojej strony padła odpowiedź brzmiąca „tak” to gratulujemy – takie cechy charakteru posiada każdy profesjonalny menedżer. Marzysz o studiach menedżerskich? Poniżej znajdziesz wszystkie informacje związane właśnie z tą tematyką – sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Idealny kandydat na studia menedżerskie

Studia o profilu menedżerskim są jednym z bardziej prestiżowych kierunków, które dają szansę na znalezienie w przyszłości dobrze płatnej pracy. Duże zainteresowanie wzbudzają w szczególności wśród młodych maturzystów, którzy swoją przyszłość wiążą z branżą biznesową.
Zastanawiasz się czy jesteś odpowiednim kandydatem na ten kierunek studiów? Jak już wiesz powiązane są one z biznesem a jak biznes to ekonomia, ta z kolei oznacza jedno – liczenie, liczenie i jeszcze raz liczenie… Śmiało można stwierdzić, że najlepiej tutaj odnajdą się osoby z umysłami ścisłymi, prościej mówiąc – wszyscy sympatycy matematyki. To jednak nie wszystko – menedżer powinien wykazywać umiejętności przywódcze, być na bieżąco z tym co dzieje się z gospodarką oraz rynkiem pracy, musi on być przewidywalny oraz spostrzegawczy – tylko taka osoba będzie w stanie poprowadzić firmę tak by przynosiła ona zamierzone zyski.

Jak dostać się na studia menedżerskie?

Jeżeli chcesz aplikować na studia menedżerskie musisz wiedzieć, że obecnie jest to jeden z najczęściej wybieranych kierunków przez maturzystów, głównie z takiego względu, że zapewnia on znalezienie pracy na wysokim stanowisku. Proces rekrutacji jest praktycznie taki sam jak w każdym innym wypadku – kandydat musi mieć ukończoną szkołę średnią oraz pozytywny wynik z egzaminów maturalnych do jakich przystąpił.
Główną rolę odegra tutaj wynik z egzaminu z matematyki, dlatego też dobrze byłby zdawać ją na poziomie rozszerzonym. Przedmiot dodatkowy możesz wybrać pomiędzy: technologią informacyjną, WOS-em (wiedzą o społeczeństwie) a geografią.
Pamiętaj aby dokładnie zapoznać się z ofertą interesującej Cię uczelni, sprawdź jakie przedmioty pod uwagę zostaną wzięte w pierwszej kolejności!

Studia menedżerskie
Jak wygląda i ile lat trwa nauka na studiach menedżerskich?

Program nauczania bazuje na przedmiotach takich jak zarządzanie, marketing, ekonomia, podstawy biznesu itp. Kandydaci przygotowywani są do pracy na stanowisku kierowniczym, uczą się zasad logicznego myślenia w zakresie zarządzania finansami, zespołem pracowników itp.
Studia menedżerskie są kierunkiem dwu-stopniowym, czyli na początku są 3-letnie studia licencjackie (I stopnia), potem każdy ze studentów ma możliwość przedłużenia swojej edukacji oraz zdobycia wyższych kwalifikacji zapisując się na 2-letnie studia magisterskie (II stopnia).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here