Studia logistyczne

Zastanawiasz się jaki kierunek studiów jest najbardziej opłacalny a zarazem interesujący i ciekawy? Co powiesz na studia logistyczne? Z roku na rok coraz więcej absolwentów szkół średnich decyduje się właśnie na nie. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie poznasz już za chwilę, dowiesz się także jak wygląda nauka oraz ile lat trwa nauka na studiach logistycznych. Zapraszamy dalej!

Idealny kandydat na studia logistyczne

Logistyka jako kierunek studiów pojawiła się w ofertach szkół wyższych dosyć niedawno, jednak od razu zyskała sobie całą rzeszę wiernych fanów dzięki czemu dzisiaj obecna jest na większości uczelni. Chociaż jest to kierunek w dużej mierze kierowany do męskiej części maturzystów to nie brakuje także chętnych maturzystek, które postanawiają zmierzyć się z wyzwaniem oraz typowo męskim zawodem. Logistyka skupia się głównie na sposobie logicznego myślenia. Ten kierunek wymaga od studentów dużego skupienia, rozwagi i umiejętności przewidywania. Jeżeli poważnie myślisz o tym aby w przyszłości poprowadzić dużą firmę bądź też objąć stanowisko kierownicze, to studia logistyczne nauczą Cię jak należy prawidłowo zarządzać kadrą pracowniczą oraz rozważnie gospodarować zasobami materialnymi. Dodatkowo każdy z chętnych kandydatów na logistykę powinien wykazać się znajomością topografii oraz geografii, nie tylko miast znajdujących się w naszym kraju ale także tych w całej Europie.

Jak dostać się na studia logistyczne?

Aby móc ubiegać się o miejsce na kierunku logistycznym potencjalny kandydat powinien posiadać świadectwo ukończenia szkoły średniej a także dokument potwierdzający zaliczenie egzaminów maturalnych.
W procesie rekrutacji pod uwagę brana jest średnia z ocen końcowych ale nie tylko. Kluczową rolę odkrywają tutaj wyniki z matur zdawanych z przedmiotów dodatkowych takich jak:
– geografia;
– WOS (wiedza o społeczeństwie);
– historia;
– technologia informacyjna.

Uwaga! Twoje szanse na zrealizowaniu marzeń o studiach logistycznych wzrosną, jeżeli przystąpisz do zdawania egzaminów maturalnych na poziomie rozszerzonym.

Studia logistyczne
Jak wygląda i ile lat trwa nauka na studiach logistycznych?

Program nauczania na studiach logistycznych uznawany jest przez studentów za jeden z ciekawszych a zarazem lekkich i przyjemnych. Wykłady oraz ćwiczenia mają za zadanie nauczyć przyszłych logistyków metody skutecznego planowania, realizowania zamierzonych celów oraz umiejętnego kontrolowania wszystkich czynności wykonywanych w ramach uzyskania danego celu. Po studiach nie obce Ci będą także zagadnienia z działu spedycji, dowiesz się także na jakich czynnikach opiera się prawidłowa obsługa klienta oraz zarządzanie dużą grupą pracowników itp.

Polskie uczelnie oferują kierunek logistyczny aż na trzech poziomach. Jako:
– studia I stopnia, 3-letnie studia licencjackie;
– studia II stopnia, 2-letnie studia magisterskie;
– studia podyplomowe, tzw. roczne studia uzupełniające przeznaczone dla tych osób, które ukończyły studia licencjackie lub magisterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here