Spontaniczny urlop - propozycje last minute warte uwagi

Planowanie urlopu z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem to dla wielu osób nie lada wyzwanie. Nie każdy ma ten komfort, że może określić dokładny termin wypoczynku. Bywa bowiem tak, że nasz charakter pracy oraz obowiązki z nią związane zmuszają nas do brania urlopu właściwie na ostatnią chwilę, gdy akurat nasza obecność w firmie nie będzie niezbędna. To z kolei odbiera nam możliwość zarezerwowania wczasów w biurze podróży. Te zwykle w sezonie turystycznym mają pełne obłożenie już na kilka miesięcy przed terminem wyjazdu. Jak mimo to zorganizować spontaniczny urlop, który pozwoli nam odpocząć i naładować baterie?

Określ cel 

Spontaniczny urlop oznacza, że nie mamy zbyt wiele na przygotowanie się do niego. Aby uniknąć nerwowej atmosfery oraz chaosu, warto w pierwszej kolejności zastanowić się, czego oczekujemy od naszego urlopu. Czy marzy nam się cisza, natura i spokój z dala od miejskiego zgiełku? Czy może pragniemy być wśród ludzi, spędzić czas aktywnie?  Urlop ma nam pomóc wypocząć, dla jednych może to oznaczać relaks na leżaku, dla innych – sport i szaleństwo. Cel naszego wypoczynku będzie miał istotne znaczenie przy wyborze miejsca, do którego się udamy.

Naturalnie

Osoby zmęczone pracą w biurze, korporacją, ciągłą gonitwą za pieniędzmi czy ci, którzy na co dzień pracują z klientami, z pewnością będą skłonne ku urlopowi na łonie natury. W szczycie sezonu wyjazd nad jezioro może okazać się dobrym rozwiązaniem, pod warunkiem, że bierzemy pod uwagę ewentualne nocowanie pod namiotem, jeśli wszystkie domki letniskowe będą zajęte.  Taka forma odpoczynku niesie ze sobą wiele korzyści. Możemy spędzać czas na świeżym powietrzu, odpoczywać przy ognisku bądź grillu, a miłośnicy wędkowania na pewno ucieszą się z możliwości wynajęcia łódki i oddania się swojemu hobby na środku jeziora. 

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyjazd nad jezioro połączyć z aktywnością. wystarczy , że dany zbiornik wodny pozwala na kąpiel, a wówczas wszyscy miłośnicy pływania będą mogli całe dnie spędzać w wodzie. A jeśli jeszcze zabierzemy ze sobą rowery,  na pewno znajdziemy w okolicy jeziora ciekawe ścieżki. Warto sprawdzić okolice jezior na Mazurach czy w województwie lubuskim. 

Na sportowo

Jeśli nie zależy nam na wyjeździe poza miejsce naszego zamieszkania, a od urlopu oczekujemy sporej dawki adrenaliny, sposobem na aktywny wypoczynek może być zaplanowanie jednodniowych wycieczek, na przykład do parku linowego, na spływ kajakowy, ściankę wspinaczkową czy rajd rowerowy.  Sport i związana z nim adrenalina pozwolą oderwać się od codzienności, wyżyć się i tym samym wyzbyć negatywnych emocji lub po prostu na chwilę zapomnieć o problemach dnia codziennego. Świetnym sposobem na aktywne spędzenie czasu może być również trekking. Góry latem mają wiele do zaoferowania – oprócz pięknej roślinności i niesamowitych widoków, możliwość obcowania ze zwierzętami. Taki urlop nie wymaga większego przygotowania oprócz skompletowania potrzebnego sprzętu i sprawdzenia dostępności miejsc parkingowych, zatem możemy skorzystać z takich atrakcji w dowolnym momencie. 

Za granicą lepiej?

Wiele osób nie wyobraża sobie innej formy urlopu niż wyjazd za granicę. Niestety w szczycie sezonu może być nam ciężko znaleźć wolny pokój w hotelu czy nawet pensjonacie, tym bardziej, jeśli nastawiamy się na wycieczkę do popularnego kurortu. Możemy jednak spróbować poszukać noclegu w kwaterze prywatnej lub po prostu spakować ze sobą namiot, śpiwór i karimatę. Ciekawym rozwiązaniem może być wycieczka samochodem z jednodniowymi przystankami na trasie w atrakcyjnych miejscach. Przykładowo, jeśli celem naszej wycieczki są Włochy, możemy zaplanować trasę samochodową z postojami na Słowacji, Węgrzech czy w Austrii. W ten sposób będziemy mogli zwiedzić kilka krain geograficznych podczas jednego wyjazdu. Wyjazd zagraniczny może jednak wiązać się z pewnymi kosztami, na które nie byliśmy przygotowani. Wówczas dobrym pomysłem może być posiłkowanie się finansowaniem zewnętrznym. Jak wziąć pożyczkę na wyjazd, jeśli nie mamy czasu na przechodzenie przez  skomplikowane formalności bankowe? Rozwiązaniem może być pożyczka online, którą zaciągniemy dosłownie w kilkanaście minut.Pamiętajmy jednak o tym, aby taką pożyczkę spłacić w terminie, co uchroni nas przed dodatkowymi kosztami odsetkowymi.  

Dowiedz się również: skąd wziąć pieniądze na wyjazd w zaledwie jedną dobę

Spontaniczny urlop może okazać się świetną opcją na spędzenie czasu w sposób nie do końca zaplanowany, pełen niespodzianek i nieprzewidzianych sytuacji, które sprawią, że na dłużej pozostanie nam on w pamięci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here