Poszukiwania pierwszej pracy

Dowiedz się o tym jak szukać pracy przez internet i w jaki sposób zaprezentować swoją osobę, by wypadła w korzystnym świetle?

Brak kwalifikacji zawodowych oraz doświadczenia w procesie rekrutacyjnym to coś, z czym każdy musiał się kiedyś zmierzyć. Wielu pracodawców chciałoby zatrudniać tylko ludzi młodych wykształconych z obszernym CV. Nie ma rzeczy nie możliwych, ale Ty też o tym pamiętaj.

Zaprezentuj swoje atuty

Fakt, że jesteś początkujący, nie znaczy, że gorszy od innych. Jeśli masz wady, przekuj je w zalety. Masz świeży umysł, nieograniczony schematami, nie postępujesz szablonowo. Pierwszy pracodawca może Cię nauczyć wykonywania obowiązków w taki sposób jaki jemu najbardziej odpowiada. Masz możliwość znalezienia nowych rozwiązań, niedostrzeganych przez tych, którzy zamknięci już zostali w pewnych ramach.

Kreatywność, ambicja, chęć uczenia się, to bardzo ważne atuty. Na etapie rekrutacji zaprezentuj się jako osoba żądna wiedzy i pragnąca podnosić swoje kwalifikacje. Daj do zrozumienia, że dostając szansę, nie zmarnujesz jej, bo chcesz zaistnieć na rynku pracy. Będzie to Twoja motywacja do tego, by pracować sumiennie.

Gdzie szukać ofert?

Najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem poszukiwania pracy są strony z ofertami pracodawców. Dla początkujących świetnie sprawdzi się https://pl.jobsora.com. Jest to serwis niezwykle łatwy w obsłudze, zawierający ogłoszenia z całej Polski w różnych branżach. Znajdziesz tu wiele propozycji dla osób, które nigdy wcześniej nie pracowały. Masz możliwość użycia filtrów, które zmniejszą liczbę wyszukiwań, a także zorientować się w stawkach jakie proponowane są na danych stanowiskach. Zwykle uzależnione są one od doświadczenia, jednak zyskasz w ten sposób świadomość widełek i będziesz wiedział ile w przyszłości możesz zarabiać.

Aby wysłać swoją aplikację wystarczy kliknąć w link do strony źródłowej, gdzie znajdziesz formularz zgłoszeniowy z przykładową informacją o tym, że jesteś zainteresowany daną posadą. Możesz skasować treść i stworzyć własną, oryginalną, ciekawą, zwracającą uwagę, by nie zginąć w tłumie, wyróżnić się czymś. Do aplikacji załącz CV plus ewentualnie list motywacyjny, w którym pokrótce wyjaśnisz dlaczego będziesz wartościowym pracownikiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here