Czym kierować się przy wyborze mebli biurowych?
fotolia.com, #130700352: Yoska

Meble biurowe powinny być przede wszystkim wygodne i funkcjonalne. Ma to ogromne znaczenie niezależnie od branży, jaką się zajmujemy. Czym jeszcze kierować się przy ich wyborze? Gdzie warto szukać tego typu produktów? Zapoznaj się z naszym poradnikiem!

Cena to nie wszystko, ale też ma znaczenie

Osoby, które szukają mebli do biura, zwracają uwagę przede wszystkim na ich cenę. Dla niektórych to podstawowy i niemal najważniejszy wyznacznik. Oczywiście koszt nie jest bez znaczenia. Zwłaszcza gdy zamierzamy wyposażyć biuro o dość dużym metrażu. Wówczas zakup kilku biurek, foteli i szafek może okazać się naprawdę sporym wydatkiem. Jednak tym, co powinno mieć dla nas nadrzędne znaczenie, jest ich jakość.

W końcu decydując się na zakup mebli biurowych, chcielibyśmy mieć pewność, że inwestujemy w coś, co sprawdzi się przez wiele kolejnych lat. Pozorna oszczędność na nic nam się zda, jeżeli po krótkim czasie będziemy zmuszeni wymieniać całe wyposażenie. Gdy meble szybko ulegną zużyciu i będą wyglądać niechlujnie i nieestetycznie, ucierpi m.in. wizerunek firmy w oczach klientów. Szafka, której nie da się otworzyć, niewygodne krzesło i rozpadające się biurko mogą doprowadzić również do obniżenia efektywności pracy.

Gdzie szukać dobrych i tanich mebli biurowych?

Na szczęście można w jakiś sposób połączyć jedno z drugim, czyli dobrą jakość z rozsądną ceną. Miejscem, w którym znajdziemy szeroki wybór mebli do biura i do tego w korzystnej cenie, jest oczywiście internet. Szukaj ofert u sprawdzonych firm, które oferują produkty wykonane z trwałych materiałów i zaprojektowane specjalnie pod potrzeby miejsc pracy. Idealnym przykładem jest strona producenta mebli stalowych PROMAG, gdzie znajdziemy trwałe wyposażenie biurowe, za które nie zapłacimy fortuny. Propozycje od tego producenta cechują się spójną estetyką i ponadczasowym designem.

Wykonanie mebli z metalu zwiększa ich odporność na zużycie. Szafki i kontenerki są zaprojektowane w taki sposób, aby sprzyjały szybkiemu wyszukiwaniu dokumentów, oraz pozwalały na przechowywanie dużej liczby papierów, segregatorów czy akcesoriów. Możemy wybierać spośród wielu konfiguracji kolorystycznych, dostosowując wygląd mebli do stylu biura i charakteru samej firmy. Wszystkie przedmioty z serii Office Line od PROMAG są objęte dwuletnią gwarancją.

szafy
fot. meblestalowe.pl

Regulowane krzesła i przyjazne open space

Poza ceną, jakością i tworzywem, z którego wykonano meble, znaczenie mają również ich wymiary. Chodzi przede wszystkim o biurka, które powinny być odpowiednio wysokie. Jeżeli nie wiemy jaka wysokość będzie idealna, warto zdecydować się na model z regulatorami poziomowania. W przypadku krzeseł najlepiej postawić na te z opcją regulacji ustawienia oparcia i wysokości siedziska. To, jak ustawimy meble, będzie uzależnione od wymiarów pomieszczenia. Coraz większą popularnością cieszą się biura open space, czyli stworzone z jednej, dużej przestrzeni podzielonej na strefy, np. pracy, spotkań i relaksu. Podział wprowadzimy za pomocą odpowiedniego ustawienia szafek i biurek lub dźwiękoszczelnych ekranów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here