jaki komputer do grania kupić

W przeciwieństwie do komputerów, które chcemy użyć do przeglądania internetu, komputery do gier potrzebują zaawansowanych urządzeń z dobrymi podzespołami. Warto wziąć pod uwagę parametry procesora, karty graficznej czy dysku. W poniższym artykule zostaną porównane modele Optimus i Lenovo.

  1. Czym się charakteryzują modele Optimus?
  2. Co jest dobre w modelach Lenovo?
  3. Podsumowanie obu marek

Czym się charakteryzują modele Optimus?

Model Optimus E-sport Extreme GB360T- CR10 Intel® Core™ i7-9700F 16GB 1TB + 240GB RTX2060 W10  sprawdza się idealnie jako komputer gamingowy. Posiada 8-rdzeniowy procesor, która pozwala na streamowanie i obróbkę grafiki. Kolejnym elementem jest karta graficzna. Tutaj sugerujemy się oznaczeniem producenta i liczbą pamięci graficznej. Najlepszy typ to GeForce GTX/RTX lub Radeon RX. Drugim aspektem jest liczba pamięci, najlepiej jeśli posiada 6GB. Polecany model zawiera kartę nVIDIA® GeForce RTX2060 o pojemności 6 GB. Kolejną charakterystyką jest szybki dysk w komputerze stacjonarnym, który pozwoli na krótsze czasy ładowania kolejnych poziomów w grach. Dobrze sprawdzają się dwa dyski. Jeden SSD, na którym mamy system i drugi HDD do magazynowania danych. Proponowany model posiada 240 GB SSD i dysk twardy 1000 GB SATA III 7200 obr/min. Kolejną charakterystyką, którą warto wziąć pod uwagę jest płyta główna. Powinna ona być dopasowana do procesora i pamięci RAM. Od konkretnego modelu płyty zależy obsługiwana pojemność i częstotliwość pamięci RAM. Warto wziąć także uwagę na markowy zasilacz o mocy dostosowanej do pozostałych komponentów. Zasilacze o parametrach 550-700 W to podstawa w przypadku dobrych PC. Dobre zasilacze mogą oferować też prostsze sposoby łączenia, które łączą moduły i przewody. Ostatnim aspektem jest dobre chłodzenie podzespołów komputera, które zapobiegną przegrzaniu się komputera. Inne polecane modele Optimusa można znaleźć na stronie: https://www.oleole.pl/komputery-stacjonarne-pc,_Optimus.bhtml.

Co jest dobre w modelach Lenovo?

Wybierając model Lenovo Legion C730-19ICO Intel® Core™ i7-8700 16GB 2TB + 256GB RTX2080 W10 można zobaczyć wszystkie zalety marki Lenovo. Posiada on 6-rdzeniowy procesor i kartę graficzną nVIDIA® GeForce RTX2080 o pojemności 8 GB, obie charakterystyki potrzebne w komputerze gamingowym. Ten model składa się z dysku twardego 2000 GB SATA 7200 obr/min, który pozwala na dużo miejsca na gry oraz dodatkowego dysku 256 GB SSD, dzięki któremu czas uruchamiania gry będzie bardzo szybki. Model jest kompaktowy, ale ma pojemność 19 litrów ze zintegrowanym czerwonym podświetleniem LED i zawiera wszystkie komponenty potrzebne graczom poszukującym rozrywki na wyższym poziomie. Windows 10, którym dysponuje jest wyposażony w szereg nowych funkcji, łącząc poprzednie wersje.  Aby poznać inne dobre modele w atrakcyjnej cenie warto wejść na stronę: https://www.oleole.pl/komputery-stacjonarne-pc,_Lenovo.bhtml

Podsumowanie obu marek

Obie marki są mocne i spełniają wszystkie kryteria potrzebne do gier. Wybierając powinniśmy ustalić dostepny budżet na zakup. W przypadku małego budżetu można zdecydować się na komputer z dobrym procesorem i później dokupić odrębne części np. kartę graficzną. W przypadku większego lepiej zakupić gotowy PC bez potrzeby znajomości podzespołów i ich kompatybilności. Warto także przyjrzeć się wymaganiom sprzętowym lubianych gier. Nie wszystkie potrzebują najbardziej zaawansowanych technicznie podzespołów. I na koniec powinniśmy określić priorytet przy kupnie, czy wolimy mniejszy model ze względu na miejsce, czy dysponujemy dużym pokojem i wielkość komputera nie gra roli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here