Mikrofon Rode – wideo to nie tylko obraz

0
1275

Gdy rozmawiamy na temat wideo, często wyobrażamy sobie jedynie obraz. Zapominamy jednak o tym, że istotne (często nawet bardziej) jest również audio. Jakość dźwięku ma ogromne znaczenie na odbiór przez widzów danego materiału, dlatego koniecznie trzeba zadbać o to, by sprzęt charakteryzował się najwyższą jakością. Gdzie szukać takich konstrukcji? Zawsze kupuj rekomendowane propozycje, np. mikrofon Rode, który użytkowany jest nie tylko przez amatorów, ale również prawdziwych profesjonalistów.

Czy produkując filmy na YouTube, również potrzebuje dobrego dźwięku? Czy mikrofon Rode pozwoli mi osiągnąć zamierzony efekt? Jaką konstrukcję wybrać, skoro w sklepach jest tak wiele możliwości? Pytania w głowie amatorów mogą mnożyć się przez wiele dni, tygodni, a nawet miesięcy. Nic dziwnego, w końcu mikrofon Rode nie jest tanim sprzętem, a na początku drogi mamy ogromną ilość wydatków, przy ogromnym ryzyku straty,

Dodatkowe akcesoria do mikrofonu

Jednym z podstawowych elementów, który koniecznie musi znaleźć się na wyposażeniu każdego specjalisty od wideo, jest między innymi podstawowa gąbeczka, która chroni przed wiatrem i wibracjami. Dzięki niej dźwięk jest w pewien sposób przyjemniejszy i miększy. Zazwyczaj dodawana jest ona do zestawu, lecz jeśli Ci jej brakuje, koszt zakupu to zaledwie kilka złotych. Nie zapomnij dodać do kompletu kota przeciwwiatrowego.

Czemu mikrofon jest tak ważny?

Jeśli kogoś widzimy dobrze, skupiamy się bardziej na dźwięku. Jeśli nie możemy go dobrze usłyszeć, zaczynamy się frustrować, że nie wiemy (chociaż byśmy chcieli) o czym dana osoba mówi lub śpiewa. Coraz częściej wolimy słuchać niż patrzeć – zwłaszcza w sytuacjach, gdy materiał opiera się głównie na treściach związanych z przekazem werbalnym. Mikrofon Rode w takich sytuacjach jest obowiązkowym wyposażeniem, którego nie może zabraknąć.

Czy mikrofon krawatowy to dobra inwestycja?

Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju wideo nagrywasz. Trzeba jednak przyznać, że mikrofon Rode krawatowy, to najlepszy wybór zapewniający niezawodność i wysoką jakość dźwięku. Problem może powstawać wtedy, gdy oczekujemy dynamicznej akcji w trakcie rozmowy, ponieważ wszystkie odgłosy ruchu będą doskonale słyszalne. W przypadku scen, w których możemy wyciszyć dźwięk otoczenia na okres aktywności i podstawić muzykę, by za chwilę przejść do dalszej rozmowy, mikrofon Rode krawatowy sprawdzi się niemal perfekcyjnie. Jest to jednak najczęściej wybierana dla osób kręcących podcasty, wypowiedzi, recenzje, czy wywiady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here