Jak spakować książkę do wysyłki

Książka to świetny pomysł na prezent, który dodatkowo jest na tyle mały i poręczny, że można wysłać go do osób, które mieszkają daleko. Niestety jednak, ze względu na jakość usług niektórych firm kurierskich, możemy zastanawiać się, co zrobić, aby nasza paczka dotarła nieuszkodzona do odbiorcy. Poniżej znajduje się kilka produktów, które warto zakupić, aby nasz książka przetrwała nawet najdalszą trasę.

Folia bąbelkowa

Najważniejszym elementem podczas pakowania książki jest dobre owinięcie jej czymś, co zabezpieczy ją wewnątrz pudełka. Dobrym wyborem jest folia bąbelkowa. Należy owinąć nią książkę, a następnie skleić, aby nie rozwinęła się w transporcie. W ten sposób zabezpieczymy rogi książki, które bez folii bąbelkowej mogłyby łatwo się pozaginać. Dodatkowo upewniamy się, że książka w kartonie nie otworzy się, co mogłoby spowodować dodatkowe jej uszkodzenia.

Pudełko

Owiniętą w folię książkę najlepiej włożyć do pudełka. W sklepach, punktach firm kurierskich czy na poczcie najłatwiej jest kupić pudełko kartonowe. Idealnie byłoby, gdyby udało nam się znaleźć karton tego samego lub bardzo zbliżonego rozmiaru do naszej owiniętej folią książki. Mamy wtedy pewność, że nie będzie się ona przemieszczać w środku, co może spowodować uszkodzenia.

Jeśli jednak nie znaleźliśmy pudełka o odpowiednim rozmiarze, warto dokupić wypełniacz do paczki. Jest to zazwyczaj cięty papier lub wełna drzewna, którą możemy uzupełnić karton. Należy użyć tyle wypełniacza, aby książka w środku nie przemieszczała się i tym samym nie obijała o ścianki.

Zabezpieczanie z zewnątrz

Karton należy skleić, aby zapobiec otwieraniu się paczki w transporcie. W sklepach dostępne są różnego rodzaju taśmy, jednak najlepiej sprawdza się taśma pakowa. Jest ona dużo wytrzymalsza od zwykłych taśm, które zakupić możemy na przykład w sklepie z artykułami biurowymi.

Ze względu na to, że książki łatwo uszkadzają się przez zalanie wodą, kartonową paczkę warto dodatkowo okleić czymś wodoodpornym. Sprawdzonym produktem, który możemy do tego użyć, jest folia stretch. W sklepie możemy znaleźć folie o różnych grubościach i kolorach, jednak zazwyczaj są one czarne i stosunkowo wytrzymałe. Taką folią najlepiej owinąć karton przynajmniej raz, co zabezpieczy go przed zalaniem.

Etykieta

Do wysyłki paczki jest nam zazwyczaj potrzebna też etykieta wysyłkowa, którą należy przykleić na zewnątrz paczki. Etykietę można wydrukować na samoprzylepnym papierze, przez co szansa na to, że odklei się ona w transporcie, jest niewielka. Jeśli jednak nie mamy takiej opcji druku, warto przemyśleć zakup przylgi kurierskiej. Jest to niewielka folia, do której możemy włożyć naszą etykietę oraz zakleić w środku. Taka folia sprawi, że nasza etykieta będzie solidnie przyklejona do paczki, a na dodatek zabezpieczy ją przed zalaniem.

Tak gotową paczkę możemy zanieść do wybranego punktu nadawczego i nie martwić się o to, że zostanie uszkodzona przez nieuważnego kuriera lub podczas transportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here