informatyk

Pracując w branży informatycznej możemy powiedzieć, że pracujemy w tematyce rozległej. W końcu praca programisty zdecydowanie różni się od pracy technika czy administratora sieci. Studia informatyczne z pewnością nie są proste oraz wiążą się z ciągłym samorozwojem. Jeszcze ciężej jest, jeżeli postanowimy uczyć się wszystkiego samodzielnie od podstaw. Jak wygląda praca informatyka na etacie? Jakie są ryzyka pochodzące z prowadzenia własnej firmy? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/informatyk-etat-czy-firma/

Informatyk – jak wygląda praca na etacie?

Opisywanie pracy informatyka zacznijmy od przedstawienia standardu zarobków, które czekają go za wykonywanie swoich obowiązków zawodowych. Jeżeli pracujemy w firmie nie posiadamy swobody, które możemy odczuć podczas prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Nasz pracodawca decyduje o wymiarze naszej pracy, oraz o tym jak mamy ją wykonywać. Wadą pracy na etacie jest też brak elastyczności to dogodził i miejsca pracy. Jeżeli jednak jesteśmy kimś, komu nie przeszkadza rutyna, to jak najbardziej możemy skorzystać z takiego zatrudnienia. Praca na etacie daje nam również stabilność oraz ubezpieczenie społeczne. Zarobki w pracy na etacie wahają się średnio Od 3700 zł brutto jako technik informatyk a, aż po 7500 zł jako programista.

Praca w firmie gwarantuje nam to, że dostajemy stałe wynagrodzenie oraz nie musimy przejmować się i szukać sobie nowych zleceń. Pracodawca zajmuje się tym oraz mówi nam kiedy i co mamy zrobić. Jednak kiedy założymy własną firmę możemy zarobić więcej, niż jeżeli pracujemy u kogoś. Dzieje się tak ponieważ pewna kwota, jaką oferuje klient trafia do nas, a nie do w kieszeni naszego pracodawcy. Jednak własna działalność kładzie na nas dużo większą odpowiedzialność oraz trud związany z utrzymaniem.

Jakie jest największe ryzyko podczas prowadzenia własnej działalności?

Koniecznością przy prowadzeniu własnej działalności i jest płacenie składek. Ceny, jaką zapłacimy za prowadzenie firmy nie są małe. Mogłoby to naprawdę sporo nas obciążyć. Jednakże, jeżeli jesteśmy dobrymi fachowcami to bez problemu powinniśmy poradzić sobie z faktem konieczności opłacenia zus-u oraz podatku dochodowego. Niestety, jeżeli przy prowadzeniu firmy coś nie wypali, poniesiemy ogromne straty finansowe. Oczywiście jest to skierowane w dwie strony. Jeżeli wszystko pójdzie gładko, to będziemy zarabiać naprawdę bardzo dobre pieniądze. Dodatkowo będziemy szefem dla siebie i będziemy pracować na własnych warunkach.

Zobacz też: http://www.youthink.pl/nauczyciel-ile-zarabia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here