4 dniowy tydzień

Prowadzenie jednoosobowej firmy oraz pomysł na ograniczenie czasu pracy do 4 dni może być nierealne. Przedsiębiorcy to z góry osoby, które chorują często od poniedziałku do niedzieli. Jest to trudny kawałek chleba, jeżeli chcemy zarobić dobre pieniądze. Czterodniowy tydzień pracy i trzydniowy weekend i pełna pensja pracowników? Brzmi to naprawdę fenomenalnie, ale jak to się ma do wyników firmy? Okazuje się że ograniczenie czasu pracy może posiadać naprawdę dobre rezultaty dla rozwoju waszej działalności. W jaki sposób tego dokonać?

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/4-dniowy-tydzien-pracy/

Czterodniowy tydzień pracy

Założenie takiego tygodnia jest takie, że możemy zachować, a nawet zwiększyć produktywność w swojej pracy, bez przewidywanych wcześniej nierozliczonych godzin za biurkiem.

Ostatecznie jest tak, że każdy wie ile czasu przecieka w korporacjach między palcami. Nikt nie jest tam produktywny cały dzień. Dlatego na przykład w japońskim Microsoft czas standardowych zebrań objętość od 60 do 30 minut i ograniczono do udziału 5 pracowników. Jest to naprawdę świetne rozwiązanie, ponieważ taki rodzaj spotkania biznesowego będzie o wiele bardziej korzystny, niż zebranie 30 pracowników i zorganizowanie godzinnego spotkania, na którym każdy myślami będzie gdzie indziej.

Naturalnie Każdy potrzebuje większej ilości czasu do dobrej organizacji pracy. Andrew Barnes, który jest szefem największej nowozelandzkiej firmy zajmujące się planowaniem nieruchomości przeprowadził w 2018 roku bardzo duże eksperyment, który dużo uświadomił. Razem z naukowcami i sprawdził on jak czterodniowy tydzień pracy zdaje egzamin u jego 240 pracowników. Wyniki jak możemy się domyślać wypadły fenomenalnie.

Czterodniowy tydzień pracy w Polsce – czy to możliwe?

Skrócenie tygodnia w pracy, jest kwestią debat w krajach takich jak na przykład Rosja. Do zmian zmierza się również Wielka Brytania oraz Finlandia. Jak to wygląda w przypadku Polski? Nie jest to dziwne, że należymy do najbardziej zapracowanych krajów Unii Europejskiej. Na jednego pracownika w Polsce przypada 1792 godziny rocznie. Więcej od nas pracują tylko Grecy.

W Polsce oczywiście pytanie o czterodniowy tydzień pracy zostaje otwarte. Być może w pracy biurowej jest to bardzo łatwe, ale w przypadku restauracji może to wyglądać nieco inaczej. Według polskich polityków ograniczenie tygodnia pracy jest to rozwiązanie, które można zastosować w czasie kryzysu gospodarczego, bądź w przypadku bardzo wysokiego bezrobocia.

Zobacz też: http://www.youthink.pl/jak-wyglada-system-rejestracji-czasu-pracy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here