Bezpłatny program do faktur

W każdej firmie program do wystawiania faktur jest niezbędny do szybkiego i poprawnego wykonywania rozrachunków ze swoim kontrahentami lub klientami. Nie konieczne jest jednak kupowanie drogich programów księgowych z funkcją wystawiania faktur, ponieważ w wielu przypadkach okazuje się tak, że jego potencjał będziemy wykorzystywać tylko w niewielkim stopniu. Lepiej więc zdecydować się na bezpłatny program do faktur. Większość z nich posiada jedynie podstawowe funkcje, ale w wielu przypadku są one wystarczające do wystawania faktur oraz przekazywania ich kontrahentom. Są więc praktycznym rozwiązaniem, za które nie trzeba w żaden sposób płacić.

Kolejną ich zaletą jest to, że nie trzeba posiadać żadnego wykształcenia księgowego lub informatycznego aby móc je opanować w stosunkowo krótkim czasie. Programy te w większości przypadków obsługiwane są w sposób intuicyjny. Nie trzeba się więc ich obawiać, ponieważ szybko można się w nich odnaleźć. Często zdarza się tak, że zaraz po zalogowaniu się do programu, na naszym ekranie pojawia się pusta faktura gotowa do wypełnienia. Nie trzeba więc specjalnie szukać odpowiednich opcji do przystąpienia do sporządzania dokumentu. Wszystko, co niezbędne pojawia się od razu, dzięki czemu nie musimy „przekopywać” całego programu w celu znalezienia odpowiedniej funkcji.

Funkcja zapamiętywania danych klientów też okazuje się przydatna w tego typu programach komputerowych. Można ją wykorzystywać w stosunku do stałych klientów, z którymi rozrachunki prowadzimy każdego miesiąca. Wtedy wystarczy ustawić automatyczne wysyłanie faktur na adres klienta. To oszczędność czasu oraz wygoda. Faktura na dany miesiąc jest generowana przez system automatycznie.
Darmowe programy do fakturowania tworzone są z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach, dlatego praktyczne aspekty odgrywają tak istotną rolę. Są tak skonstruowane, że można je obsługiwać na każdym komputerze. W przeciwieństwie do płatnych programów, te nie są przypisane do konkretnego laptopa lub numer IP. Pozwala to na pracę poza biurem i wystawianie faktur zaraz po spotkaniach biznesowych. Dla bezpieczeństwa rachunki przechowywane są na zewnętrznych serwach. Nie musimy się więc obawiać awarii naszego komputera, co doprowadzi do utraty cennych danych. Zewnętrzne serwisy są też skutecznie zabezpieczone przez programy antyhakerskie.

Niektóre darmowe programy dbają o kwestie estetyczne. Na fakturach istnieje możliwość wstawienia własnego loga.

Bezpłatny program do faktur jest rekomendowany przede wszystkim tym firmom, które dopiero rozpoczynają swoją działalność gospodarczą. Wtedy przedsiębiorca liczy się z każdym wydatkiem. Przed wyborem odpowiedniego programu, dobrze jest wejść na kilka for internetowych w celu sprawdzenia, jak dane aplikacje oceniane są przez innych użytkowników. Są one dokładnie opisane, forumowicze przedstawiają ich dobre oraz złe strony. Na podstawie tych wpisów można ocenić wiarygodnie wartość merytoryczną aplikacji. W razie niezadowolenia, zawsze można ten program odinstalować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here