darmowy program księgowy dla małych firm

W ostatnich latach odnotowuje się dynamiczny wzrost popularności tworzenia małych firm. Stanowią one duży odsetek wszystkich przedsiębiorstw. Ze względu na ich liczbę mają największy udział w tworzeniu PKB oraz są źródłem istotnych innowacji.

Niestety działalność gospodarcza zobowiązuje przedsiębiorcę do prowadzenia księgowości uproszczonej, która opiera się głównie na prowadzeniu podstawowej dokumentacji, jak ewidencja przychodów lub księga przychodów i rozchodów. Taka dokumentacja jest niezbędna do wykonania rozliczeń podatkowych z urzędem skarbowym. Rodzaj wymaganej ewidencji zależy od charakteru prowadzonej działalności. Jeśli przedsiębiorca jest podatnikiem VAT to konieczne jest również prowadzenie rejestru zakupu i sprzedaży VAT.

Wielu przedsiębiorców decyduje się na samodzielne prowadzenie księgowości. Jest to spowodowane chęcią ograniczenia kosztów. Obecnie dostępnych jest wiele prostych w obsłudze programów internetowych, ułatwiających tworzenie ewidencji przez przedsiębiorców. Wiele z nich umożliwia nie tylko tworzenie dokumentów czy wystawiania faktur, ale również wyliczania niezbędnych zobowiązań podatkowych oraz przygotowywania deklaracji. Bardzo ważnym aspektem jest możliwość znalezienia darmowego programu księgowego, który będzie wyposażony w wyżej wymienione funkcje. Darmowy program księgowy dla małych firm sprawia, że prowadzenie ewidencji jest teraz zdecydowanie prostsze i szybsze. Jedyne co jest przedsiębiorcy potrzebne to komputer i dostęp do Internetu.

Wielu przedsiębiorców pragnie mieć kontrolę nad własną firmą, również w aspekcie księgowości. Darmowe programy księgowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców i małych firm. Dzięki łatwej i intuicyjnej obsłudze możliwe jest prowadzenie małej księgowości posiadając jedynie podstawową wiedzę w tej dziedzinie. Z księgowością internetową poradzi sobie każda osoba, nawet jeśli nie miała z nią wcześniej styczności. Jeżeli potrzebna jest pomoc, często istnieje możliwość skorzystania z darmowego wsparcia konsultantów i ekspertów księgowych, a w razie wątpliwości przedsiębiorca może poprosić o bezpłatną weryfikację prowadzonej przez niego dokumentacji.

Dodatkową zaletą jest bieżąca aktualizacja programów księgowych, aby były one zgodne z wchodzącymi nowelizacjami ustaw i obowiązującymi kodeksami, dzięki czemu osoba korzystająca z takich programów nie musi dodatkowo się martwić o zgodność dokumentów pod względem prawnym.

Aby znaleźć odpowiedni program warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Kluczowa jest aktualizacja oprogramowania na bieżąco, aby program był zawsze zgodny z normami prawnymi. Warto sprawdzić czy możliwy jest dostęp online do programu, co ułatwi wystawianie i księgowanie dokumentów w każdym miejscu i w dowolnym momencie. Przydatne będzie także automatyczne księgowanie czy opcja wysyłania dokumentów do urzędów, co zaoszczędzi czas przedsiębiorcy. Ważne jest bezpieczeństwo naszych dokumentów, dlatego warto zwrócić uwagę czy dane są szyfrowane oraz czy możliwe jest tworzenie kopii zapasowych. Wygodną funkcją będzie wsparcie ekspertów poprzez chat, e-mail czy telefon.

Ze względu na wygodę każda osoba bez wychodzenia z domu może prowadzić księgowość internetową, bowiem zapewnia ona oszczędność pieniędzy, czasu i nerwów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here