5 najczęstszych błędów podczas oszczędzania

Chyba każdy z nas chciałby jak najmniej wydawać, a kupować jak najwięcej. Jednak bardzo często popełniamy proste błędy i zamiast oszczędzać, przepłacamy. Sprawdź, jak nie dać się naciągnąć na okazje, które wcale nimi nie są i nie dać się wpuścić w maliny. Zapoznaj się z najczęściej popełnianymi błędami podczas oszczędzania i już nigdy więcej ich nie popełniaj. 

  1. Nieprzemyślane decyzje

W dobie Internetu i szybkiego dostępu do informacji robienie spontanicznych zakupów bez sprawdzenia i porównania cen nie jest zbyt mądrym posunięciem. Zawsze lepiej przed zakupem nowego telewizora, łóżka do sypialni czy wiertarki potrzebnej do remontu porównać ceny produktów i kupić je po najniższej cenie. Zakupy online umożliwią dostęp do niemal nieograniczonej liczby towarów z całego świata, które zamówić można łatwo i szybko na gigantycznych platformach zakupowych, takich jak AliExpress, Banggood czy Amazon. Spontaniczność nie zawsze popłaca. Czasami lepiej dobrze się zastanowić i nie robić zakupów w pierwszym z brzegu sklepie. Porównaj ceny przed zakupem i nie daj się nabić w butelkę!

  1. Uwaga na podróbki

Zdarza się też tak, że niektóre oferty są tak dobre, że aż ciężko uwierzyć, że mogą być prawdziwe. Wtedy w głowie powinna się zapalić czerwona lampka. Może się bowiem okazać, że towar nie jest oryginalny lub niskiej jakości. Należy pamiętać, że naprawdę świetne okazje nie zdarzają się zbyt często. Wydawanie pieniędzy na podróbki czy towar wątpliwej jakości wpędzi nas w jeszcze większe wydatki i popsuje humor. Warto więc przed zakupem dokładnie sprawdzić daną ofertę i nie kupować bubli czy podróbek. 

  1. Okazje, które okazjami nie są

W sklepach stacjonarnych bardzo często można trafić na szyldy z napisami SALE czy OBNIŻKI. Jednak nie zawsze są to prawdziwe przeceny. Sklepy bardzo częstą podwyższają ceny asortymentu zanim nakleją na nich metki z rabatami lub przedstawiają niejasne zasady możliwości zakupu konkretnych produktów w niższych cenach. Dlatego zawsze warto sprawdzić, ile dany towar kosztuje w cenie regularnej, zamiast wierzyć chwytliwym napisom z rabatami i przecenami, aby nie przepłacać. Zachowanie odrobiny rozsądku i wykorzystanie zdobyczy XXI wieku w celu sprawdzenia aktualnych cen towarów z pewnością uchroni przed podjęciem błędnej decyzji i sprawi, że domowy budżet w ogóle nie ucierpi.

Okazje

  1. Rutyna nie zawsze dobra

Często wybieramy sklepy, w których od lat robimy zakupy. Miła pani za ladą, pogawędki z koleżanką z osiedla – pielęgnujemy przyzwyczajenia przez lata i nie zdajemy sobie sprawy z tego, że ulubione perfumy czy karmę dla psa można kupić o wiele taniej przez Internet. Zamawiając online można skorzystać z wielu dodatkowych promocji oraz cashbacku – usługi, dzięki której za każde złożone zamówienie zyskuje się zwrot części wydanych pieniędzy. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej jednego z serwisów cashbackowych i podczas zakupów online cieszyć się stałym bonusem. Rejestracja i korzystanie z portali są całkowicie darmowe, a wybór znajdujących się na nich sklepów jest ogromny. Nie ma co popadać w rutynę i kupować tylko w sklepach, do których się przyzwyczailiśmy. Korzystanie z nowych możliwości na pewno się opłaci!

Czy wiesz, że…? Serwis Tipli oferuje najwyższy cashback w Polsce, cieszy się najlepszymi opiniami w sieci, a w swojej ofercie posiada ponad 800 sklepów, wśród których znajdziesz: Media Expert, ebay.de, Notino czy Zooplus. Zarejestruj się już dziś i ciesz się stałą zniżką podczas zakupów online.

  1. Głód – zły doradca

Często popełnianym błędem, który powoduje, że za zakupy wydajemy o wiele więcej, niż przewiduje stan naszego konta, jest fakt, że przed ich rozpoczęciem porządnie się nie najemy. Burczący brzuch i uczucie głodu powodują, że w naszym koszyku w mgnieniu oka znajduje się wiele produktów, których w ogóle nie chcieliśmy kupić. Aby uniknąć takich sytuacji najlepiej wcześniej zrobić listę zakupów, przejrzeć aktualne gazetki promocyjne i zapełnić lodówkę ulubionymi produktami w jak najniższych cenach. Zaplanowanie spożywczych wydatków ułatwi Tesco gazetka dostępna online na stronie Tipli.pl. Nie musisz już sprawdzać skrzynki i zbierać makulatury. Gazetki przejrzysz teraz wygodnie siedząc przed komputerem. W Twojej okolicy są inne sklepy? Nie szkodzi! Na Tipli znaleźć można ofertę Auchan, Lidla, Biedronki oraz wielu innych supermarketów.

zakupy

Już wiesz, jakich błędów unikać, aby oszczędności tylko przybywało. Zdrowy rozsądek, sprawdzanie i porównywanie cen w Internecie, cashback, wybieranie nie tylko sprawdzonych ofert czy planowanie zakupów z gazetkami promocyjnymi to sposoby, z którymi stan konta nie ucierpi. Oszczędzaj z głową i czerp radość z zakupów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here