Zalety posiadania agregatu prądotwórczego

Agregat prądotwórczy to urządzenie, które z powodzeniem można wykorzystać w wielu miejscach, między innymi na budowie albo w zakładzie pracy jako awaryjne źródło zasilania. Lista zalet jego posiadanie jest niezwykle długa, dlatego poznajmy bliżej to urządzenie.

Jak działają agregaty prądotwórcze?

Agregaty prądotwórcze to przenośne urządzenia, które służą do wytwarzania prądu. Składają się z silnika spalinowego, zazwyczaj zasilanego benzyną, a także prądnicy. W efekcie spalania paliwa następuje zamiana energii mechanicznej w elektryczną, która może być następnie wykorzystana do zasilania potrzebujących jej urządzeń.

Na co zwrócić uwagę, wybierając agregat prądotwórczy?

Kupując agregat prądotwórczy, w pierwszej kolejności należy zastanowić się, do czego będzie wykorzystywany. Jeśli ma on posłużyć do zasilania urządzeń na budowie, powinien być bowiem wyposażony w dużą moc. Warto przeliczyć ją wstępnie, sumując moc potrzebną do napędzenia wszystkich urządzeń, które będą dzięki niemu pracowały, a do sumy dodać jeszcze około 30%. Tyle nadnapięcia potrzebują zazwyczaj różnorodne urządzenia do rozruchu.

Warto także zwrócić uwagę na otoczenie, w jakim będzie pracował agregat. Firma Norwit na swojej stronie, którą znajdziesz pod adresem https://norwit.pl/35-agregaty-pradotworcze, oferuje swoim klientom sprzęty, które dostosowane są między innymi do warunków przemysłowych. Mogą dzięki temu pracować w miejscach, które są silnie zapylone i wymagają szczególnej ostrożności. Dzięki zastosowaniu szczelnej obudowy, ich praca jest w pełni bezpieczna zarówno dla nich, jak i dla urządzeń, które zasilają.

Dodatkowe parametry

Niemniej ważne są – obok mocy wytwarzanej – także inne parametry agregatu prądotwórczego. Przede wszystkim powinien on posiadać odpowiednio duży zbiornik paliwa, który nie będzie wymagał częstego jego dolewania. Dobrze jest zwrócić także uwagę na szybkość jego spalania, przekładającą się na wydajność pracy urządzenia.

Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na ciężar samego agregatu prądotwórczego oraz hałas, jaki wytwarza. Ze względu na te dwa parametry, powinien znaleźć się w miejscu, w którym nie będzie przeszkadzał pracownikom i nie spowoduje uszkodzenia podłoża.

Zalety posiadania agregatu prądotwórczego

Posiadanie agregatu prądotwórczego na budowie to przede wszystkim oszczędność czasu oraz zmniejszenie logistyki, niezbędnej w innym przypadku do zapewnienia poszczególnym urządzeniom odpowiedniego zasilania. Jego posiadanie znacząco minimalizuje wymaganą ilość kabli, która pracownicy musieliby rozkładać, gdyby nie został zakupiony i korzystaliby z zewnętrznego zasilania.

Jednocześnie, posiadając agregat w zakładzie przemysłowym czy na budowie, można prowadzić prace nawet w chwili awarii, bez obawy o przestoje i zmniejszenie wydajności. Jest on wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem w każdej firmie, która mogłaby wiele stracić nawet w przypadku krótkiego braku zasilania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here