Zalety kamienia elewacyjnego

0
2172

Jednym z najmodniejszych rozwiązań we współczesnej architekturze jest kamień elewacyjny. Pozwala uzyskać interesujący efekt, dzięki któremu każdy dom prezentuje się nietuzinkowo. Z powodzeniem można stosować go zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

Charakterystyczny wygląd i mnogość zastosowań

Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim oryginalna estetyka. Inspiracją do tworzenia elewacji z kamienia były przede wszystkim góralskie, zakopiańskie domy. Dzisiaj mamy dostęp do szerokiego wyboru wzorów i kolorów, które pozwolą podkreślić indywidualny charakter każdego budynku. W związku z tym kamień elewacyjny stosuje się nie tylko na fasadach, ale również w tzw. architekturze małej, czyli np. do wykańczania ogrodzeń, kominków, altanek czy innych, reprezentacyjnych części domu.

W modzie są różne, ciekawe sposoby na wykorzystanie tego materiału. Przykładowo, możemy zdecydować się na zastosowanie elewacji kamiennej wyłącznie w dolnej części budynku albo na całej powierzchni ściany. Wszystko zależy tutaj od naszego własnego poczucia estetyki i upodobań, ponieważ w świecie współczesnych rozwiązań elewacyjnych panuje ogromna dowolność. Gdziekolwiek go nie umieścimy, możemy mieć pewność, że taki kamień doda niezwykłej klasy i atrakcyjności dosłownie każdej powierzchni.

Niska cena, trwałość i łatwa dostępność

Kamień elewacyjny kupimy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internetowych. Jakie rozwiązanie zaleca się przede wszystkim tym osobom, które chcą zaoszczędzić? Jeżeli oczekujemy dobrej ceny i wysokiej jakości, warto szukać u renomowanych producentów, np. Mikulska Klinkier. Znajdziemy tam szeroki wybór wzorów i kolorów. Wracając jednak do najważniejszych plusów tego materiału, warto wymienić jego wysoką trwałość. Kamień elewacyjny wykazuje się dużą odpornością na uszkodzenia. Niestraszne mu zmienne warunki pogodowe, deszcz, mróz i słońce. Z tego względu jest tak chętnie wykorzystywany do ozdabiania zewnętrznych części budynków.

Co więcej, kamień elewacyjny nie ulega odbarwieniom, nie wymaga przeprowadzania skomplikowanych zabiegów czyszczących i pielęgnacyjnych, a do tego jest w pełni wodoszczelny. Możemy z powodzeniem zestawiać go z innymi materiałami wykończeniowymi. Świetnie prezentuje się np. w towarzystwie ceramiki elewacyjnej i tynku dekoracyjnego. Z wiekiem nie niszczeje, tylko nabiera ciekawego, szlachetniejszego wyglądu, dzięki czemu sprawdzi się jako materiał elewacyjny na wiele długich lat. Jeżeli dzieje się z nim coś złego, np. odłamuje się czy kruszeje, winy należy dopatrywać się w nieodpowiedniej instalacji. Dlatego, zanim umieścimy go na ścianie, warto zatrudnić do tej czynności zaufanego specjalistę.

Ogromny wybór wzorów i kolorów

Dla wielu osób najważniejszym aspektem stosowania kamienia elewacyjnego jest duży wybór kolorów, wzorów i unikalnych faktur. Wśród dostępnych opcji znajdziemy modele imitujące cegłę, piaskowiec, naturalny kamień oraz drewno. Oferta tego typu produktów jest ogromna, dzięki czemu dosłownie każdy może wybrać rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb. Znaczenie ma także nietypowa struktura i wielowymiarowe zróżnicowanie powierzchni kamienia elewacyjnego. Za jego pomocą możemy przełamać zbyt gładką, prostą elewację, wprowadzając ciekawy i naturalnie prezentujący się akcent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here