koperty

W dobie internetu wysyłanie listów staje się mało popularne. Zamiast tego wysyłamy e-maile lub kontaktujemy się za pomocą popularnych social mediów. Wszyscy jednak w dalszym ciągu otrzymuje korespondencję, ponieważ wciąż jest to najlepszy i oficjalny sposób kontaktu w wielu sektorach biznesowych lub rządowych. Nic zatem dziwnego, że koperty w dalszym ciągu są dostępne w hurtowniach, sklepach, czy nawet oddziałach pocztowych. Jeśli Ty zaliczasz się również do grona osób, które często z nich korzystają, to ten tekst został stworzony z myślą o Twoich potrzebach.

Koperty w różnych rozmiarach

Zawsze warto posiadać koperty w zróżnicowanych rozmiarach. Dlaczego? By dostosować je do swoich potrzeb, oczekiwań i indywidualnych sytuacji. W końcu nie zawsze mamy możliwość zgięcia dokumentu na pół (lub nawet kilka części), a czasem musimy umieścić w jednej kopercie kilka/kilkanaście dokumentów. Wtedy właśnie przydają się nieco większe lub szersze propozycje, które zwyczajnie pomieszczą plik kartek w bezpieczny sposób.

Koperty standardowe i kartonowe

Koperty znajdziemy w dwóch podstawowych wariantach. Są to koperty białe z cienkiego papieru, które są idealną opcją dla osób wysyłających dokumenty, które nie mają większego znaczenia dla osób trzecich i koperty z grubego brązowego papieru przypominającego karton. Te drugie są idealnym rozwiązaniem, ponieważ nie ma możliwości, by w jakikolwiek prześwitywały nawet pod źródłem światła, dlatego nie ma ryzyka, że osoba niepowołana dotrze do delikatnych danych (np. personalnych), które będą znajdować się na wypełnionych plikach.

Koperty bąbelkowe

W kopertach można również wysyłać drobne przedmioty i jest to świetny sposób, który pozwoli Ci zaoszczędzić dodatkowe środki. W końcu wysłanie listu jest o wiele tańsze niż paczki, ze względu, że zajmuje to mniej miejsca na pace samochodu dostawczego. Koperty bąbelkowe zostały więc stworzone do tego, by takie przesyłki były bezpieczne. Oczywiście nie wszystko da się w nich wysyłać, lecz jeśli nie ma zagrożenia, że przedmiot ulegnie stłuczeniu, nie musisz się obawiać i lepiej wybrać opcję ekonomiczną.

Jak kupować koperty?

Pamiętaj o tym, że koperty nie są produktem, który ma termin przydatności. Jeżeli więc korzystasz z nich (chociaż w niewielkim stopniu), warto od razu zrobić zapas. W jakim celu? Ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że otrzymasz dodatkowy w zamian za wielkość zamówienia lub z tytułu programu lojalnościowego. Warto jednak wcześniej ustalić takie możliwości z hurtownią, z której oferty masz zamiar korzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here