Wózek wielofunkcyjny, czy klasyczny – który wybrać?

0
334

Na rynku znajdziesz wiele modeli wózków, które często nieznacznie się od siebie różnią. Przed wydaniem niemałej kwoty warto dokładnie się zastanowić, czy wystarczy model klasyczny, czy może wielofunkcyjny taki, jak wózek Kinderkraft. Podpowiadamy, jakie aspekty rozważyć przy wyborze odpowiedniego wózka dla swojej pociechy!

Wózki wielofunkcyjne – plusy i minusy

Zacznijmy od pozytywów, które znacznie przeważają w przypadku wózków wielofunkcyjnych. Na rynku znajduje się wiele modeli typu wózków Kinderkraft, które aż emanują swoimi pozytywnymi aspektami. Największym plusem, jaki posiada wózek Kinderkraft jest możliwość posiadania kilku wózków jednocześnie kupując jeden model. Wózki wielofunkcyjne są bardzo bezpieczne, stabilne i wbrew pozorom nie powodują problemów przy manewrach. Każdy rodzic decydujący się na wózek wielofunkcyjny chwali sobie oszczędność pieniędzy oraz komfort korzystania z produktu.

Ze względu na to, że modele wielofunkcyjne typu wózek Kinderkraft dają wiele możliwości przy zakupie jednego produktu, nie należą do najtańszych. Wózki wielofunkcyjne są cięższe niż klasyczne, przez co rodzice mogą w końcu zdecydować się na zakup zwykłej spacerówki. Warto również sprawdzić, czy wybrany model da się łatwo poskładać i zmieścić do samochodu. Równie często okazuje się, że dzieci szybko wyrastają z modeli 3w1, których można później użyć jako fotelik samochodowy. Przed zakupem dokładnie przemyśl wszystkie wady i zalety danego modelu, aby uniknąć rozczarowania.

Wózki klasyczne – plusy i minusy

Warto zastanowić się, czy jako rodzic wolisz posiadać jeden wózek wielofunkcyjny jak wózek Kinderkraft, czy może kilka różnych. Wózki klasyczne są znacznie lżejsze niż modele 2w1, czy 3w1. Posiadając kilka możliwości, zawsze możesz wybrać, którego rozwiązania zamierzasz dzisiaj użyć. Przy wyborze wykorzystywanego wózka musisz jednak zwrócić uwagę na nawierzchnię, jak i również pogodę panującą na zewnątrz. Do klasycznych wózków powstało wiele akcesoriów, aby uczynić prowadzenie go przyjemniejszym i bardziej praktycznym zarówno dla rodzica jak i dziecka.

Nie wszystkie wózki klasyczne posiadają możliwość regulacji, przez co wielofunkcyjne wózki Kinderkraft mogą służyć rodzicowi i maluchowi znacznie dłużej. Wózek klasyczny posiada znacznie mniej możliwości konfiguracji, niż wózek Kinderkraft. Warto pamiętać, że posiadanie jednego wózka, zamiast kilku, zajmuje znacznie mniej miejsca. Dzięki temu zaoszczędzoną przestrzeń możesz przeznaczyć na inne, przydatne zabawki dla dziecka jak chodziki, czy krzesełka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here