Szczegóły kredytu konsolidacyjnego ING – warto

Kredyt konsolidacyjny ING z dodatkową gotówką to oferta dedykowana osobom mającym już kredyty w innych bankach, pozwalająca uporządkować finanse i wyjść z długów. Zamiana kilku rat na jedną, niższą, odciąży domowy budżet, przy okazji wyeliminuje problem z zapamiętaniem harmonogramów spłat poszczególnych zobowiązań. Poznaj szczegóły oferty kredytu konsolidacyjnego w ING Banku Śląskim.

ING kredyt konsolidacyjny to idealne, a często wręcz jedyne słuszne rozwiązanie dla osób, które nie radzą sobie ze spłatą zaciągniętych kredytów i pożyczek. Pożyczka od ING rozwiąże też comiesięczny problem związany z brakiem środków po opłaceniu rat kredytów.

Kredyt konsolidacyjny – co to jest?

Kredyt konsolidacyjny to kredyt celowy, przeznaczony na spłatę innych kredytów i pożyczek, co za tym idzie, pożyczone pieniądze nie trafią na Twoje konto, lecz prosto na rachunki instytucji, wobec których masz finansowe zobowiązania. Konsolidacja to połączenie wielu rat pochodzących z różnych zobowiązań w jedną, niższą.

Uwaga!

Tego typu oferta gwarantuje niższą ratę niż suma rat kredytowych, które przy jej pomocy będziemy spłacać, najczęściej jednak koszty kredytu konsolidacyjnego są dużo wyższe, niż koszty dotychczasowych zobowiązań.

Kredyt konsolidacyjny ING – czy warto?

Pożyczka od ING pozwala spłacić pożyczki gotówkowe, limity zadłużenia, karty kredytowe i kredyty ratalne. Pomaga sprytnie uporządkować swoje zobowiązania, dzięki jednej racie. Dzięki niej można spłacić do 7 zobowiązań z innych banków. Kredyt konsolidacyjny ING to także dodatkowa gotówka za 0zł prowizji.

ING kredyt konsolidacyjny – zalety i wady

Kredyt konsolidacyjny ING co prawda pozwala obniżyć miesięczną ratę, niestety tak jak inne produkty finansowe, nie pozostaje bez wad.

Kredyt konsolidacyjny ING – zalety:

 • możliwość zamiany wielu zobowiązań w jedno,
 • obniżenie comiesięcznej raty kredytu,
 • długi okres spłaty (szansa na kredyt dla osób o ograniczonej zdolności kredytowej),
 • możliwość ustalenia przez klienta dnia płatności,
 • możliwość ubezpieczenia kredytu = niższe oprocentowanie.

 Kredyt konsolidacyjny ING – wady:

 • wyższy całkowity koszt kredytu,
 • obciążenie finansowe przez dłuższy okres,
 • zmienne oprocentowanie po upływie 3 lat.

Kredyt konsolidacyjny w ING – warunki umowy

ING Bank Śląski oferuje swoim klientom możliwość zamiany kilku (maksymalnie 7) kredytów zaciągniętych w innych bankach w jeden. Pozwala ustalić spłatę w dogodny dla siebie sposób – kredytobiorca samodzielnie ustala wysokość raty i termin jej płatności, dzięki czemu może dostosować poszczególne parametry do wysokości oraz terminu otrzymywania wypłaty lub innych świadczeń, z których pokrywa koszty kredytu. Wysokość kredytu konsolidacyjnego ING wynosi od 1 000 zł do 160 000 zł. RRSO to 8,94%.

Dobrą informacją dla zainteresowanych kredytem konsolidacyjnym od ING Bank Śląski jest to, że nie pobiera on prowizji. Jeśli chodzi o oprocentowanie, w okresie kredytowania do 3 lat jest ono stałe, po przekroczeniu tego czasu jest zmienne. Po upływie 3 lat wahania  wysokości oprocentowania są zależne od stóp procentowych i wskaźnika WIBOR, więc  niestety istnieje ryzyko ich wzrostu. Okres spłaty kredytu konsolidacyjnego ING może wynieść od 3 do 96 miesięcy.

Uwaga!

W przypadku pożyczki od 1 000 zł do 15 000 zł oprocentowanie wynosi 8,99%, jeśli wykupione zostanie ubezpieczenie. Bez ubezpieczenia 9,99%. Kwota powyżej 15 000 zł do   20 000 zł z ubezpieczeniem jest oprocentowana na poziomie 8,49%, a bez 9,49%. Dla kwoty powyżej 20 000 zł do 30 000 zł: oprocentowanie z ubezpieczeniem 7,99%, bez 8,99%, a powyżej 30 000 zł do 60 000 zł z ubezpieczeniem – 7,49%, bez – 8,49%.

Dla kredytów większych niż 60 000 zł do 160 000 zł nie ma możliwości wykupienia ubezpieczenia. Oprocentowanie dla kredytu w wysokości z tego przedziału wynosi 8,49%.

ING kredyt konsolidacyjny – kalkulator

Dobrym sposobem na to, aby dowiedzieć się, jaka rata kredytu konsolidacyjnego ING może zostać określona w zależności od warunków kredytowania, jest skorzystanie z kalkulatora kredytu konsolidacyjnego. Kalkulator kredytu konsolidacyjnego pozwala obliczyć ratę pożyczki w ING. Przy pomocy suwaka ustawiasz, ile pieniędzy potrzebujesz i na jak długo, a niżej deklarujesz, czy chcesz ubezpieczyć pożyczkę. Po zadaniu warunków Twoim oczom ukaże się:

 • miesięczna rata,
 • prowizja,
 • oprocentowanie,
 • rata pożyczki ze składką ubezpieczeniową (jeśli zdecydujesz się ubezpieczyć pożyczkę).

Pamiętaj, że obliczenia wykonane za pomocą kalkulatora mają charakter orientacyjny oraz służą wyłącznie celom informacyjnym. By poznać szczegóły oferty, skontaktuj się z przedstawicielem banku ING lub udaj się osobiście do najbliższej placówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here