studia muzyczne

Muzyka jest bardzo bliska Twojemu sercu? Potrafisz grać na kilku instrumentach a dodatkowo także śpiewasz? Wybierając kierunek studiów koniecznie weź pod uwagę studia muzyczne, które pomogą Ci rozwijać pasje oraz talent a także utorują drogę na sam szczyt kariery zawodowej. Co zrobić aby dostać się na studia o kierunku muzycznym? Jak wygląda nauczanie w takiej szkole? Poniżej znajdziesz odpowiedź na wyżej wymienione pytania i nie tylko. Skorzystaj z naszych praktycznych wskazówek oraz porad i zacznij spełniać swoje marzenia o karierze muzycznej jeszcze dzisiaj!

Idealny kandydat na studia muzyczne

Studia muzyczne dedykowane są przede wszystkim tym licealistom, w których drzemie talent muzyczny. Jeżeli potrafisz grać na jakiś instrumentach, śpiewasz, komponujesz lub piszesz teksty piosenek to jesteś idealnym kandydatem na studenta kierunku studiów muzycznych. Lubisz to co robisz? W takim razie nauka będzie dla Ciebie czystą przyjemnością bowiem połączysz przyjemne z pożytecznym – nie tylko się rozwiniesz ale także zdobędziesz odpowiednie wykształcenie wyższe, które w pewnym sensie utoruje Ci drogę na sam szczyt.
W dzisiejszych czasach muzycy w wyższym wykształceniem to norma, już nikogo nie dziwi fakt, że aby zostać profesjonalnym pianistom należy skończyć studia o kierunku instrumentalnym. W tym fachu podobnie jak w każdym innym, liczy się wykształcenie oraz zdobyte kwalifikacje.

Jak dostać się na studia muzyczne?

Aby móc ubiegać się o miejsce na studiach muzycznych każdy z potencjalnych kandydatów powinien posiadać świadectwo ukończenia szkoły średniej oraz dokument potwierdzający zaliczenie egzaminów maturalnych.
W przypadku studiów muzycznych cały proces rekrutacji jest podobny do tego na studia o kierunku aktorskim – tutaj także liczy się Twój talent a nie wynik egzaminu maturalnego z matematyki. Wyższe Szkoły Muzyczne zazwyczaj w wyznaczonym terminie organizują tzw. egzaminy wstępne, które mają na celu sprawdzenie przyszłego studenta studiów muzycznych pod kątem jego zdolności muzycznych. Ocenie podlega m.in. słuch, rytmiczność, wrażliwość, ogólna prezencja, głos itp. Przez ten proces rekrutacji pozytywnie przechodzą tylko te osoby, które uzyskają największą ilość punktów.

studia muzyczne
Jak wygląda i ile lat trwa nauka na studiach muzycznych?

Nauka na studiach muzycznych będzie zależna od specjalizacji jaką wybierzesz może być to np. wokalistyka wtedy na zajęciach praktycznych ćwiczyć będziesz swój wokal oraz śpiew, z kolei na instrumentalistce studenci szlifują grę na instrumentach. Wykłady bogate są w ciekawe oraz inspirujące lekcje z zakresu historii muzyki. Lata nauki upłyną Ci w przyjemnej atmosferze, będzie to niezwykły czas szlifowania talentu oraz rozwijania nowych umiejętności.
Studia muzyczne dostępne są w dwóch poziomach nauczania, zacząć należy oczywiście od studiów I stopnia (licencjackich) trwających 3 lata, potem jeżeli wyrazisz takie chęci możesz kontynuować naukę na 2-letnich studiach II stopnia (magisterskich).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here