Rodzaje rusztów w odwodnieniach liniowych

0
727

Odwodnienia liniowe bardzo często wykorzystywane są nie tylko w łazienkach prywatnych, ale także w zakładach przemysłu spożywczego, farmaceutycznego, chemicznego itd. Kanały rynnowe i łazienkowe przykrywane są rusztami. Na rynku dostępne są stalowe ruszty o różnych właściwościach. Z racji tego, że ruszty takie wykonane są z wysokiej jakości stali, cechują się wysoką odpornością i można je łatwo utrzymać w czystości. Więcej dowiesz się z naszego artykułu.

Ruszty przykrywające kanały rynnowego

Producenci odwodnień liniowych dla przemysłu oferują wszystkie niezbędne do ich prawidłowego montażu elementy – także ruszty przykrywające.  Zasadniczo można zdecydować się na:

  • ruszty kratowe antypoślizgowe – ruszt ma postać ażurowej kratki, dzięki właściwościom antypoślizgowym zapewnia bezpieczeństwo pracownikom zakładu przemysłowego;
  • ruszty blaszane perforowane – ruszty ze stali, które wyróżniają się swoją estetyką, odpowiednie dla mniejszych obciążeń (ruch pieszy);
  • ruszty płytowe – gładka, masywna pokrywa płytowa, która jest odporna większe obciążenia niż modele kratowe lub perforowane;
  • ruszty drabinowe – solidnie wykonany stalowy ruszt, który sprawdzi się przy większych obciążeniach.

Renomowani producenci rozwiązań sanitarnych starają się sprostać wszelkim oczekiwaniom swoich klientów. Stąd też również i ruszty, które przeznaczane są do przykrycia odwodnień wykorzystywanych w zakładach przemysłowych, cechują się wysoką estetyką. To neutralne elementy architektoniczne, które będą dobrze wyglądać w każdym otoczeniu.

Jak wybrać ruszt do odwodnienia rynnowego?

Przy wyborze rusztu do kanału rynnowego wykorzystywanego w przemyśle należy wziąć pod uwagę aspekty estetyczne, funkcjonalne oraz wytrzymałościowe. Na początku trzeba zastanowić się przede wszystkim, czy po odwodnieniu będzie się odbywał ruch pieszy czy raczej kołowy. W przypadku ruchu pieszego możesz wybrać dowolny typ rusztu z podanych powyżej. W praktyce oznacza to, że jak najbardziej możesz kierować się wyłącznie względami estetycznymi i np. postawić na ruszt perforowany lub wybrać rozwiązanie funkcjonalne, jakim są ruszty kratowe antypoślizgowe. Więcej informacji odnajdziecie na stronie producenta KMB STEEL PRODUCT – https://kmb-steelproduct.eu.

Jeśli jednak w danym zakładzie odbywa się również ruch kołowy (np. wózki paletowe), trzeba zdecydować się na ruszt o wyższej klasie wytrzymałości. Optymalnym rozwiązaniem będą modele drabinowe lub płytowe. Przy wyborze odpowiedniego rusztu do odwodnienia rynnowego trzeba wziąć pod uwagę również stosunek wysokości rusztu do szerokości odwodnienia – to konieczne, jeśli ma zostać zachowana konkretna klasa obciążenia.

Ruszty przykrywające odwodnienia łazienkowe

Odwodnienia liniowe stosowane są chętnie nie tylko w przemyśle, ale także w łazienkach w prywatnych domach. Również i w tym przypadku odwodnienia przykrywane są rusztami. Ze względu na sposób użytkowania nie muszą one być tak odporne na obciążenia jak modele wykorzystywane w przemyśle. Ruszty przykrywające odwodnienia łazienkowe dostępne są w szerokiej gamie wzorów, tym samym mogą służyć jako oryginalna dekoracja łazienki. U wielu producentów możesz zamówić ruszt z indywidualnym wzorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here