Pomysł na niebanalne oświetlenie mieszkania lub domu

Warto eksperymentować ze światłem. Umiejętne zaaranżowanie scen świetlnych stanowi efektywny, a jednocześnie prosty w realizacji i stosunkowo niedrogi sposób na zmianę charakteru wnętrza. Nie są w tym wypadku konieczne duże nakłady finansowe, ani też wykonywanie skomplikowanych i trudnych prac remontowych. Wystarczy skorzystać z bogatej i różnorodnej oferty lamp i akcesoriów oświetleniowych.

Malowanie światłem

Moc światła jest trudna do przecenienia. W tym wypadku nie mamy jednak na myśli dosłownie rozumianej mocy strumienia świetlnego, lecz wpływ, jaki wywiera oświetlenie na nasze życie. Umiejętnie dobrana barwa oraz rodzaj światła potrafi stworzyć przytulną atmosferę w sypialni, ożywić salon i podkreślić charakterystyczne cechy każdego pomieszczenia. Oczywiście wszelkie lampy i punkty świetlne przede wszystkim powinny spełniać swoją podstawową funkcję, czyli zapewniać taki poziom jasności, który zagwarantuje komfortowe i bezpieczne funkcjonowanie we wnętrzach. Z tego też powodu dobór oświetlenia powinien być starannie przemyślany i dostosowany do potrzeb mieszkańców. 

W pomieszczeniach stanowiących strefę relaksu, a więc przede wszystkim w salonie i sypialni doskonale sprawdzi się światło ciepłe, o tonacji zbliżonej do żółtej barwy znanej nam z tradycyjnych żarówek. Jak jednak podczas zakupów odróżnić żarówki ciepłe od zimnych? Informację taką znajdziemy na opakowaniu, jest nią temperatura barwowa wyrażona w Kelwinach. Wartości poniżej 3300 Kelwinów oznaczają barwę ciepłą, zakres od 3300 do 5300 jest zbliżony do naturalnego światła dziennego, natomiast decydując się na żarówki o temperaturze barwowej przekraczającej 5300 Kelwinów, uzyskamy barwę zdecydowanie zimną. Ta ostatnia sprawdzi się przede wszystkim w przestrzeniach roboczych, takich jak na przykład kuchnia, gdzie niezwykle istotną kwestią jest efektywne oświetlenie blatów.

Ogromny świat lamp

Oprócz odpowiedniego dobrania barwy światła zasadnicze znaczenie ma również rodzaj i charakter lamp. Na szczęście nie jesteśmy skazani na wybór jednego rodzaju, producenci prześcigają się w proponowaniu oryginalnych i różnorodnych stylistycznie żyrandoli, kinkietów, plafonów i całej gamy akcesoriów pomocniczych. Wybierać możemy wśród modeli o klasycznych, dobrze znanych kształtach, jak i wśród form na wskroś nowoczesnych, często nawiązujących do nurtów minimalistycznych i industrialnych. Projektanci chętnie sięgają po na pozór nietypowe materiały i odważnie wykorzystują metal, drewno, tworzywa sztuczne, szkło, kamień, a nawet beton. 

Rozpiętość stylistyczna asortymentu może przyprawić o zawrót głowy, dlatego doskonałym sposobem na przeprowadzenie wyboru i dokonanie udanych zakupów jest skorzystanie z oferty sklepu internetowego, który prowadzi hurtownia oświetlenia Tomix. W jednym miejscu znajdziemy wszystkie elementy niezbędne do zrealizowania oświetleniowej metamorfozy. Co ważne, zakupów możemy dokonać o dowolnej porze dnia lub nocy, nie wstając z ulubionego fotela. Odświeżenie stylistyki mieszkania nie może być prostsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here