Paznokcie żelowe – poradnik przed wykonaniem manicure

Dobrze wykonane i zadbane paznokcie to istotny element wyglądu. Wśród popularnych sposobów wykonywania manicure znajdują się paznokcie żelowe. Ten typ paznokci to wybór kobiet, którym zależy przede wszystkim na uzyskaniu ładnego efektu kosztem niewielkiego nakładu czasu i pracy. Poniżej podpowiadamy – w czym tkwi wyjątkowość paznokci żelowych oraz kiedy warto się na nie zdecydować.  

Paznokcie żelowe – najważniejsze informacje

Paznokcie żelowe wykonują przede wszystkim kobiety, których paznokcie są krótkie, podrażnione, łatwo się łamią lub w inny sposób wykazują swoje słabości. Wykonanie paznokci żelowych jest dość proste i przebiega na dwa różne sposoby.

Pierwszy polega na skorzystaniu ze specjalnych szablonów, drugi na bezpośredni pokryciu płytki paznokcia. Wykonanie paznokcia na szablonie jest nieco bardziej czasochłonne oraz wymaga bardzo precyzyjnej pracy manualnej. Nie wszystkie kobiety decydują się na ten sposób wykonania paznokci żelowych – głównie z powodu braku wprawy. Niestety, ale ta metoda może zająć nawet kilka dobrych godzin.

Dużą zaletą paznokci żelowych jest fakt, że do ich wykonania nie potrzebujemy udać się do kosmetyczki lub salonu piękności, lecz możemy wykonać cały zabieg samodzielnie, we własnym miejscu zamieszkania.

Kosmetyki do wykonania paznokci żelowych

Do wykonania paznokci żelowych konieczne jest dysponowanie odpowiednim zestawem kosmetyków i przyrządów. Najpierw należy wymienić przedmioty wykorzystywane w modelowaniu kształtu płytki paznokcia. Są to przede wszystkim pilnik oraz kostka. Warto także przygotować klej do tipsów (choć nie będzie on potrzebny, gdy wykonujemy manicure przy użyciu szablonu). Oczywiście, same tipsy i szablony również należy przygotować.

Do przyrządów również wykorzystywanych i w wielu sytuacjach niezwykle pomocnych, należą pędzelek i gilotyna. Pędzelek pomoże w równomiernym nałożeniu żelu, gilotyna – w skróceniu długości tipsów po ich wykonaniu.  

Do kosmetyków najważniejszych należy cleaner oraz żel. Ten pierwszy to kosmetyk pomocny w przemywaniu masy. Żel powinien być natomiast jedno- lub trzyfazowy. Żele jednofazowe służą do wykonywania aż 3 warstw pokrywających płytkę paznokcia. Żel trzyfazowy jest stosowany do wykonania podkładu, warstwy środkowej lub nawierzchniowej – stosuje się wówczas 3 osobne żele. W żele wysokiej jakości zaopatrzysz się na: https://chiodo.pl/pl/99-zele.

Nie obędzie się także bez zastosowania specjalnej maszyny – lampy UV do paznokci – za pomocą której utwardzimy płytkę, po wykonaniu manicure.

Wykonanie paznokci żelowych – od A do Z

Wykonanie manicure żelowego rozpoczynamy od dokładnej dezynfekcji dłoni i paznokci – powinniśmy je obciąć na krótko oraz zmatowić. Warto też pozbyć się odstających skórek oraz innych niedoskonałości, które mogłyby popsuć uzyskany efekt.

Żel nakładamy na tipsy oraz szablon. Warto podkreślić, że nie powinien on wykraczać poza ich krawędzie, ani dotykać skóry otaczającej paznokieć. Warstwy żelu powinny być cieniutkie i pokryć cały tips. Po nałożeniu drugiej warstwy, należy odpowiednio spiłować paznokieć nadając mu ostateczny kształt. Ostatnią, trzecią warstwę, nie poddajemy już piłowaniu.

Na koniec warto też zatroszczyć się o naskórek dookoła paznokcia. Można naoliwić go lub za pomocą innego kosmetyku odżywić, przywracając wyjściowy kształt i wygląd. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here