Kanistry na paliwo

Do czego służy kanister metalowy? Kanistry metalowe mają szerokie zastosowanie, warto mieć więc przynajmniej jeden w gospodarstwie domowym, nierzadko bowiem potrzebujemy mieć paliwo pod ręką. Najbardziej oczywiste przeznaczenie, to to przy pojazdach samochodowych. Mimo rozwiniętej technologii, „inteligentnych” aut, wciąż zdarza się, że w trasie brakuje nam nagle paliwa. Paliwo wlane do kanistra na stacji benzynowej i dostarczone do unieruchomionego pojazdu, pozwoli dotrzeć na stację i dopełnić bezpiecznie bak.

Kanister na benzynę świetnie sprawdzi się dla wszystkich posiadaczy łódek, motorówek oraz pontonów. Zapas paliwa z całą pewnością przyda się na rzece lub jeziorze.

Również właściciele działek i ogrodów docenią tego typu sprzęt, dzięki czemu kosiarki, wykaszarki czy piły, a także dmuchawy spalinowe będą mogły swobodnie spełnić swoje funkcje.

Jaki wybrać kanister na benzynę?

Wyróżnia się dwa rodzaje kanistrów, ze względu na tworzywo z jakiego są wykonane:

  • kanistry plastikowe – są mniej wytrzymałe, łatwo ulegają uszkodzeniom, ale są tanie i lekkie. Również lejek dołączany do kanistra plastikowego łatwiej ulega przerwaniu. Dostępne są na niemal każdej stacji benzynowej i w hipermarketach. można stosować je również do transportu wody.
  • kanistry metalowe – są znacznie trwalsze, powinny być pokryte odpowiednią farbą, by zapobiec rdzewieniu pojemnika w kontakcie z paliwem. Są odporniejsze na uszkodzenia.

Kanistry metalowe o pojemności 5l i 20l

Kanister metalowy 5l jest niezwykle poręczny, zajmuje mało miejsca, jest lekki, więc łatwo go transportować. Ten typ sprawdzi się świetnie przy pracach ogrodowych, w których używamy specjalistycznego sprzętu motorowego. Łodziom o mniejszych silnikach również wystarczy kanister o mniejszej pojemności. Na dłuższe rejsy jednostkami pływającymi o nieco większym silniku przydadzą się kanistry metalowe 20l. Wszędzie tam, gdzie istotne jest, by tego paliwa nie zabrakło, lub gdy chcemy mieć solidny zapas zawsze pod ręką- pojemność 20l z całą pewnością wystarczy.

Gdzie kupić kanister na paliwo

W kanistrach metalowych paliwo może być przechowywane dłuższy czas, bez utraty jego właściwości, choć jak wiadomo, benzyna ma tendencje do utleniania się. Istotne jest więc, by wybrać kanister na paliwo z wysokiej jakości tworzywa, nie zapominając o równie dobrym lejku z uszczelką, co dodatkowo zabezpieczy ciecz. Kanistry metalowe oferowane przez sklep internetowy MSell24h dają gwarancję bezpiecznego przechowywania i przewożenia substancji. Niska cena i szybka wysyłka są dodatkowym atutem przemawiającym za zakupami w MSell24h.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here