Ile kosztuje wykończenie pod klucz w Warszawie?

Wykończenie mieszkania pod klucz to korzystna propozycja przeznaczona dla każdego, kto chciałby przeprowadzić się do już gotowego lokalu. Z jakimi kosztami takiej usługi trzeba się liczyć na rynku stołecznym?

Obecnie coraz więcej deweloperów oferuje swoim klientom usługę wykończenia mieszkania pod klucz. Polega ona na wykonaniu szeregu prac wykończeniowych przez ekipę współpracującą z deweloperem. Klient kupujący lokal nie musi wtedy samodzielnie wykańczać lokalu lub poszukiwać ekipy na własną rękę.

Wybierając wykończenie pod klucz, klient otrzymuje w cenie zarówno materiały, jak również robociznę. Nie musi zatem samodzielnie zajmować się już niczym poza wybraniem interesujących go materiałów z katalogu – można zrobić to także wraz z projektantem wnętrz.Ile jednak trzeba będzie zapłacić za wykończenie pod klucz w Warszawie? Ceny zależne są od kilku czynników.

Koszty związane z wykończeniem mieszkania pod klucz rozpoczynają się najczęściej od około 500-600 złotych za metr kwadratowy, natomiast mogą kończyć się nawet na ponad 2 000 złotych za metr nieruchomości. Co wpływa na tak duże różnice cenowe? Przede wszystkim koszty wykończenia nieruchomości są zależne od wybranego pakietu. Najczęściej deweloperzy proponują klientom 3-4 pakiety wykończenia pod klucz, które różnią się pomiędzy sobą zakresem prac oraz liczbą i jakością materiałów do wyboru.

W związku z tym wtedy, gdy zdecydujemy się na mieszkanie o metrażu 40 metrów kwadratowych i wybierzemy najtańszy pakiet w cenie 500 złotych za jeden metr, dopłacimy kwotę 20 000 złotych. Jeśli jednak zdecydujemy się na pakiety bogatsze, cena będzie już odpowiednio wyższa. Wobec tego wykończenie pod klucz w Warszawie to dodatkowy koszt przy kupnie nowego mieszkania, niemniej jednak wtedy, gdy weźmiemy pod uwagę koszty robocizny, taka usługa jest bardzo korzystna cenowo. Więcej na temat wykończenia pod klucz na stronie https://ronson.pl/wykonczenia/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here