Fototapeta z mapą

Choć papierowe mapy wyszły już dawno z użytku, bo teraz posługujemy się GPS-ami w naszych telefonach, to nieco na przekór chcemy zaproponować ścienne dekoracje inspirowane właśnie kartograficznymi dokumentami. Polityczne, fizyczne, a może takie w duchu retro? Przekonajmy się, jakie wzory będą pasować do naszego wystroju.

Szukanie najlepszego dekoracyjnego rozwiązania zacznijmy od tego, by sprecyzować, w jakim stylu potrzebujemy dekoracji. To, że urządziliśmy mieszkanie w minimalistycznej estetyce, nie znaczy, że na ścianie nie może się pojawić ekstrawagancki wzór pełen kolorów. Z kolei współczesny wystrój możemy przełamać akcentem w stylu retro, by stworzyć w ten sposób niezwykle efektowną, eklektyczną aranżację. Właśnie dlatego w tym artykule zebraliśmy tak wiele różnych wzorów. Chcemy w ten sposób pokazać, jak bardzo może się zmienić nasz dotychczasowy wystrój, gdy na ścianie pojawi się geograficzna fototapeta. Mapa stanie się biletem do całkiem nowej stylizacji!

Świat w kilku różnych stylach 

Świat w kilku różnych stylach 

https://redro.pl/fototapety/tematy/mapy/

Nasze pierwsze skojarzenie, gdy myślimy o mapie? Z pewnością szkolne lekcje geografii i odpytywanie przy tablicy o najdłuższe rzeki kontynentów lub największe miasta w danym państwie. Chcemy jednak odczarować ten tok myślenia i pokazać, że geograficzne wzory mogą się stać przepiękną dekoracją mieszkania. Jeśli kochamy podróże lub interesujemy się obcymi kulturami, takie rozwiązanie jest idealne dla nas. Przejdźmy więc teraz do tego, jak mogą się prezentować takie fototapety. Zapomnijmy o przedstawieniach, jakie znamy z atlasów. W naszym salonie czy sypialni pojawi się bowiem efektowny wzór, od którego nie będzie można oderwać oczu.

  • Lekcja geometrii – jeśli jesteśmy miłośnikami oszczędnych wnętrz i lubimy formy bazujące na prostych liniach i geometrycznych figurach, wówczas na naszej ścianie znakomicie będzie się prezentować mapa przypominająca origami, gdzie poszczególne kontynenty złożone są właśnie z różnorakich brył. To, czy wzór będzie w kolorze, czy w czerni i bieli, zależy tylko od naszej fantazji.
  • Kolorowy malunek – miłośnikom wnętrz pełnych ekspresji i artystycznego wyrazu możemy polecić mapę świata, która wygląda tak, jakby została stworzona przez nowoczesnego artystę. Lądy to swobodnie poprowadzone plamy barwnej farby, które od razu przyciągają wzrok. Na pierwszy rzut oka to abstrakcja, dopiero po chwili widzimy, co autor miał na myśli.
  • Kraje od A do Zet – typograficzne ścienne dekoracje cieszą się dużą popularnością, czego doskonałym przykładem są plakaty z różnymi napisami. W jaki sposób będzie się natomiast prezentować taka geograficzna fototapeta? Mapa będzie przedstawiać kontynenty wypełnione w środku kolorowymi nazwami poszczególnych krajów. Taki wzór to świetna opcja do pokoju dziecka lub nastolatka.

Fototapeta jak wehikuł czasu

Fototapeta jak wehikuł czasu

https://redro.pl/fototapety/

Wiele mówi się o nowoczesnych aranżacjach, ale to przecież nie jedyny sposób na urządzenie domu czy mieszkania. Jeśli bliski naszemu sercu jest design z połowy XX wieku lub podobają nam się antyczne meble z XIX wieku, sięgnijmy właśnie to po takie rozwiązania. Jednocześnie nie oznacza to, że wystrój musi przypominać skansen. Możemy swobodnie łączyć nowe i stare, tworząc oryginalne stylizacje. By podkreślić natomiast klimat minionych wieków, na ścianie niech pojawi się zabytkowo wyglądająca fototapeta. Mapa Europy z czasów średniowiecznych czy mapa świata z okresu wielkich odkryć geograficznych spowodują, że przeniesiemy się jak za sprawą wehikułu czasu do całkiem innej rzeczywistości. Dawniej dokumenty kartograficzne wykonywano ręcznie i odznaczały się niezwykle pięknym charakterem. Zdobiono je rysunkami, dzięki czemu całość stawała się małym dziełem sztuki. Takie przedstawienie sprawdzi się zarówno w salonie urządzonym w duchu retro, jak i w domowym lub służbowym biurze.

Metropolia z lotu ptaka

Metropolia z lotu ptaka

Ciekawe miejsce wśród dekoracyjnych akcentów, które tutaj prezentujemy, zajmują wizerunki słynnych metropolii. Do tej pory mówiliśmy o przedstawieniach całych kontynentów, teraz pod lupą znajdzie się miejska fototapeta. Mapa miasta będzie zaprezentowana w nowoczesny sposób. Będzie to widziany z lotu ptaka rzut w postaci schematycznego planu ulic i zabudowy. Czarno-biały wzór będzie pasował jak ulał do minimalistycznej i industrialnej stylizacji. Jest niezwykle wyrazisty, choć odznacza się bardzo oszczędną formą. Jego zaletą jest to, że podobnie jak malarska fototapeta, o której wspomnieliśmy wcześniej, na pierwszy rzut oka może przypominać geometryczną abstrakcję. Taki nieoczywisty charakter powoduje, że pokój zyska naprawdę efektowną ozdobę, która nie znudzi się nam przez lata.

Mapa, która doprowadzi nas do efektownej aranżacji, to znakomity przepis na szybką odmianę wystroju. Taki akcent zmieni o wiele więcej, niż możemy sądzić, a skutki metamorfozy odczujemy na co dzień, gdy będziemy żyć w otoczeniu, które zachęca nas do podróżowania i poznawania świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here