Czy mogę otrzymać kredyt gotówkowy pracując za granicą?

0
147

Ponad 2,5 miliona Polaków przebywa obecnie na emigracji. Z roku na rok ta liczba rośnie, a nasi rodacy coraz częściej na miejsce pracy wybierają sąsiadujące z nami kraje Unii Europejskiej. Co jednak w momencie, gdy pracujesz i zarabiasz za granicą, a chcesz otrzymać kredyt w złotówkach? Czy kredyt dla osób osiągających dochody za granicą jest możliwy? Zobacz jakie warunki musisz spełniać i czy możesz ubiegać się o taki kredyt.

Kredyt gotówkowy dla osób zarabiających za granicą

Niestety, banki niechętnie udzielają kredytu osobom, które zarabiają w innej walucie niż ta, która obowiązuje w naszym kraju. Polacy, którzy decydują się podjąć pracę za granicą, muszą liczyć się z tym, że w momencie, gdy będą chcieli otrzymać kredyt, będzie to ciężkie, a czasem wręcz niemożliwe. Jedynym rozwiązaniem może okazać się wzięcie kredytu lub pożyczki w innej instytucji finansowej niż bank. Dzieje się tak, ponieważ od osób, które zarabiają za granicą, wymaga się większej zdolności finansowej https://splatapozyczek.pl/zdolnosc-kredytowa/ i przygotowania wielu szczegółowych dokumentów. Banki niechętnie udzielają też takich kredytów ze względu na to, że w przypadku zaprzestania spłaty zobowiązania procedura egzekucji komorniczej pomiędzy krajami UE jest trudniejsza i mniej skuteczna niż na terenie kraju. Dla banku jest to zbyt duże ryzyko, którego woli się nie podejmować, a sporządzenie osobnej oferty dla osoby, która ubiega się o taki kredyt, również jest czasochłonne i wymagające.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Jeśli jednak udało Ci się znaleźć dobrą ofertę na kredyt dla osób osiągających dochody za granicą, to będziesz musiał przygotować odpowiednie dokumenty. Nie da się przewidzieć wszystkich formalności, których dany bank lub prywatna instytucja finansowa będzie od Ciebie wymagać. Istnieje jednak kilka podstawowych dokumentów, które warto mieć przygotowane podczas starań o taki kredyt. Są to:

– Umowa lub kontrakt, który trwa co najmniej pół roku. Instytucja, w której będziesz starać się o kredyt może wymagać przetłumaczenia tych dokumentów przez tłumacza przysięgłego.

– Zeznanie podatkowe.

– Zaświadczenie o dochodach.

– Raport z zagranicznego BIK.

– Wyciąg z konta, na które otrzymujesz wynagrodzenie.

Jeśli zależy Ci na tym, aby jak najszybciej zacząć procedurę w banku to jeszcze przed pójściem do niego postaraj się zebrać większość tych dokumentów. Będą one potrzebne w każdej instytucji, która udziela kredytów i pożyczek, dlatego warto zadbać o to odpowiednio wcześniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here