Co zrobić, żeby otrzymać decyzję kredytową w jak najkrótszym czasie

Bardzo często wnioskując o kredyt zależy nam na tym, aby decyzja kredytowa nie tylko była pozytywna, ale też na tym, żeby została podjęta jak najszybciej. Może to wynikać z faktu, że pilnie potrzebne są nam środki na leczenie czy bieżące wydatki, ale też na przykład z tego, że chcielibyśmy jak najszybciej móc zacząć korzystać z nowego samochodu czy wprowadzić się do zakupionej na kredyt nieruchomości.

Obecnie proces zaciągania kredytu jest znacznie szybszy niż kiedyś, ale i tak może się nieco przeciągnąć, jeśli nie podejdziemy do niego w odpowiedni sposób. Niekiedy nawet kilka dni zwłoki to może być dla nas za dużo, dlatego też warto zadbać o to, aby nie narazić się na żadne opóźnienia. W takim razie, co zrobić, żeby otrzymać decyzję kredytową w jak najkrótszym czasie?

Zbierz wszystkie dokumenty i starannie wypełnij wniosek

W przypadku kredytów gotówkowych na kilka czy kilkanaście tysięcy złotych, formalności są w wielu przypadkach ograniczone do minimum. Zobowiązanie można zaciągnąć przez Internet, a jedynym niezbędnym dokumentem będzie ważny dowód osobisty. Niekiedy nie zostaniemy nawet poproszeni o dostarczenie dokumentów potwierdzających wysokość dochodów.

Jeśli jednak mowa o kredytach na większą kwotę czy też o bardziej złożonych zobowiązaniach, takich jak kredyt hipoteczny czy kredyt konsolidacyjny, formalności może być więcej. Wśród dokumentów, które mogą być wymagane, można wyróżnić, w zależności od źródła dochodów:

  • zaświadczenie o dochodach od pracodawcy
  • ostatni odcinek renty lub emerytury i dokument potwierdzający prawo do świadczenia
  • wyciąg z konta bankowego
  • zeznanie podatkowe za rok ubiegły.

Upewnienie się odpowiednio wcześnie, jakie dokumenty są potrzebne i skąd można je pozyskać, a następnie szybkie zebranie ich, przyspieszy proces wnioskowania o kredyt, nie można więc o tym zapominać.

Ważne jest także, aby ostrożnie i uważnie wypełnić wniosek o kredyt. Jeśli popełnimy jakiś błąd, zostanie on odrzucony i będziemy musieli rozpoczynać cały proces od początku, dlatego też nie powinniśmy zanadto się spieszyć. W prawidłowym wypełnieniu wniosku może pomóc ekspert kredytowy ze Spłata Kredytów. Należy pamiętać, że we wniosku kredytowym powinny znaleźć się tylko informacje w pełni zgodne z prawdą, w przeciwnym razie można się spodziewać poważnych negatywnych konsekwencji.

Nie pozyskuj kredytu samodzielnie

Zaciąganie kredytu samodzielnie może się sprawdzić w przypadku kredytów gotówkowych na niewielkie kwoty, ale już w przypadku kredytu hipotecznego, oddłużeniowego czy konsolidacyjnego pomoc specjalisty będzie niemal niezbędna. Dzięki jego wsparciu możliwe będzie zredukowanie formalności do minimum i uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej w bardzo krótkim czasie, bez nerwów, stresu i marnowania swojego cennego czasu.

Usługi dobrego pośrednika kredytowego, czyli na przykład Spłata Kredytów, ponadto pozwalają mieć pewność, że kredyt zostanie zaciągnięty na najlepszych możliwych warunkach. Na przestrzeni lat można w ten sposób oszczędzić sporą ilość pieniędzy, którą musielibyśmy wydać na spłacanie zaciągniętego samodzielnie zbyt drogiego kredytu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here