szkolna wyprawka

Zakup akcesoriów do szkoły jest dla wielu rodziców wyzwaniem. Nic dziwnego, skoro rzeczy, o których musimy pamiętać, jest całe mnóstwo. Szczególnie gdy jest to pierwszy raz, gdy kupujemy szkolną wyprawkę. Samorządy szkół bardzo często tworzą listy rzeczy, które należy przygotować swojej pociesze na początek roku szkolnego. Dzięki temu unikniemy dokupowania ich w kolejnych miesiącach, co na pewno pozwoli zaoszczędzić trochę czasu. Jakie akcesoria biurowe oprócz zeszytów, długopisów, piórnika i plecaka warto jeszcze kupić? W artykule wymieniamy kilka tych ważniejszych.

Jaki ołówek do pisania, a jaki do rysowania?

Ołówki będą towarzyszyć naszemu dziecku już od przedszkolnych lat aż do studiów albo i dłużej. Warto więc wybrać odpowiednie w zależności od zastosowania. Ołówki różnią się bowiem nie tylko miękkością, ale i grubością i kształtem. Początkowo będą służyć zapewne bardziej do rysowania niż do pisma lub rysunku technicznego. Dlatego lepiej będzie kupić ołówek o średniej miękkości HB lub nawet nieco bardziej miękki o oznaczeniu B. Im cyferka wyższa, tym większa miękkość i ciemniejsza kreska. Podobnie jest z ołówkami przeznaczonymi do pisania lub do przedmiotów technicznych. Im wyższa cyferka przy oznaczeniu H, tym ołówek jest twardszy i bardziej precyzyjny.

Kredki do szkoły – jakie wybrać?

Jeśli chodzi o kredki szkolne, to nie ma większych zasad co do ich wyboru. Wybierzmy ołówkowe, jeśli nasza pociecha potrafi o nie zadbać i dobrze zaostrzyć. Jeśli jednak mówimy o młodszym dziecku, to zdecydowanie lepsze będą kredki miękkiego typu, takie jak świecowe lub nawet pastelowe. Opcją jest także wybranie tych niełamiących się, którym niestraszny będzie żaden upadek na podłogę. Pamiętajmy jednak, że kredki powinny się przede wszystkim podobać naszemu dziecku. Więc najlepiej to jemu zostawmy wybór odpowiednich.

Pióro kulkowe a długopis – co wybrać do pisania?

Być może myśleliśmy o zakupie tradycyjnego pióra, żeby wyrobić nawyk ładnego pisania u naszej pociechy. Być może jest to dobry wybór, jednak dobre pióro trochę kosztuje i naraża na ryzyko powstawania plam nie tylko w szkolnych zeszytach, ale i na ubraniach! Jeśli więc jego obsługa będzie problematyczna, a ładne pismo będzie już nawykiem, to śmiało możemy rozważyć pióro kulkowe. Jest ono czymś pomiędzy tym tradycyjnym a zwykłym długopisem. Pisanie z jego pomocą wciąż należy do przyjemności, a obsługa jest o wiele prostsza niż w przypadku tradycyjnego. Pióra kulkowe wymagają jednak dość częstej wymiany wkładów i wciąż kosztują więcej niż długopisy. Na pewno jednak odwdzięczą się o wiele ładniejszymi notatkami.

Worek na buty zmienne do szkoły

Akcesoria biurowe to na pewno nie worek na buty, jednak często zdarza się, że o nim zapominamy. Czasem jest dołączany do kompletu z tornistrem, jednak zwykle pozostaje nam dokupić go osobno, dlatego też warto dopisać go do listy zakupów. Dobry worek na buty zmienne powinien być duży, żeby można było włożyć w niego nawet zimowe buty, a i możliwość zmieszczenia stroju na zajęcia wychowania fizycznego może się przydać.

Pozostałe akcesoria biurowe do szkoły

Jakie inne akcesoria biurowe warto kupić do szkoły, a nie znajdziemy ich na liście wyprawki szkolnej? Cóż, warto pomyśleć o organizacji prac naszego pilnego ucznia, a więc kupić segregator i teczki. Być może przyda się do tego także zszywacz z dziurkaczem i taśma klejąca, która może nawet zastąpić klej. Praktyczny pojemnik na długopisy i szuflada na dokumenty pomogą z kolei lepiej zorganizować sobie pracę i zadbać o porządek na biurku. Akcesoria biurowe to także kosz na śmieci, który postawiony obok miejsca blatu pozwoli nie odrywać się od nauki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here