feng shui w biurze

Feng shui to określenie, które najczęściej kojarzy się z aranżacją mieszkań. Jest to pradawny sposób na urządzanie przestrzeni, pochodzący z Chin. Jego głównym celem jest zachowanie harmonii w życiu oraz otaczającym świecie. Zasady feng shui pomagają wprowadzić porządek, a co za tym idzie wpłynąć na bardziej efektywną pracę. Jak wykorzystać je zatem w miejscu pracy?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/feng-shui/

Jakie są podstawowe zasady feng shui?

Podstawą jest kształt danego pomieszczenia, powinien być on regularny. Tylko wtedy energia będzie miała szansę prawidłowo przepływać przez cały pokój. Najlepszym wyborem są pomieszczenia o kształcie prostokątnym lub kwadratowym. Należy unikać różnego rodzaju luk, wnęk, czy kolumn. Tego typu dodatki mogą zakłócić harmonię. Następna ważna kwestia to kolorystyka. Barwami dominującymi w pomieszczeniu, które ma być urządzone zgodnie z zasadami feng shui powinny być kolory, które nawiązują do natury. Drewno, woda, ogień, ziemia i metal to elementy, które budują nasz świat.

W jaki sposób należy ustawić meble w biurze?

Jeżeli w naszym biurze znajdują się meble, je również musimy wiedzieć jak ustawić. Jest to bardzo ważne. Podstawowym meblem w biurze jest biurko, aby było ustawione tak jak należy, powinno znajdować się równolegle do ściany, tak by mieć ją za swoimi plecami podczas pracy. Z kolei drzwi powinny znajdować się po przekątnej przed naszymi oczami. Dzięki takiemu układowi, nasza koncentracja ulegnie poprawie.

Zasady feng shui mówią też o tym, żeby unikać siedzenia w przeciągu, w takim miejscu energia ucieka. Podobnie jest z ustawieniem naszej twarzy do ściany, wtedy nasza kreatywność może zostać zablokowana. Nasza praca będzie bardziej owocna również wtedy, gdy usuniemy ze swojej przestrzeni kanty i krawędzie mebli, które są skierowane w naszą stronę. Jeżeli nie jesteśmy w stanie się ich pozbyć, możemy je zasłonić dodatkami, na przykład roślinami lub innymi dekoracjami. Ostatnia dość istotna zasada to nie ustawianie sprzętu elektronicznego oraz szaf w centralnej części biura.

Zobacz też: http://www.projektsukces.pl/czy-styl-industrialny-pasuje-do-biura/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here