Studia informatyczne

Twoją pasją są komputery oraz wszystko co z nimi związane? Jeżeli tak to jednym z kierunków studiów jaki bierzesz pod uwagę jest właśnie technologia informacyjna. Praca w branży IT to marzenie wielu z młodych maturzystów, którzy marzą o by swoją przyszłość powiązać z hobby. Co zrobić aby dostać się na studia informatyczne? Jak wygląda nauka? Odpowiedź na te pytania poznasz już za chwilę.

Idealny kandydat na studia informatyczne

Ten kierunek studiów w dalszym ciągu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich. Jednym z powodów jest fakt, że polski rynek pracy wykazuje duże zapotrzebowanie na informatyków, grafików, programistów oraz analityków a powodem tego jest prężnie rozwijająca się branża IT. Osoby zatrudnione na jednym z wyżej wymienionych stanowisk pochwalić się mogą wysokimi zarobkami oraz dużymi osiągnięciami pomimo młodego wieku.

Wybór kierunku informatycznego będzie strzałem w dziesiątkę w przypadku osób, które każdą wolną chwilę spędzają przed monitorem komputera, interesują się światem oraz nowinkami technologicznymi, potrafią logicznie myśleć a przede wszystkim wykazują duże umiejętności „rozwiązywania problemów” i stosowania odpowiednich „kodów”.

Jak dostać się na studia informatyczne?

Rekrutacja na studia informatyczne opiera się na takich samych zasadach jak w przypadku każdego innego kierunku. Pod uwagę brane są nie tylko oceny końcowe znajdujące się na świadectwie ukończenia szkoły średniej ale przede wszystkim dużą rolę odegrają wyniki z egzaminów maturalnych.
Oprócz przedmiotów podstawowych takich jak: język polski, język obcy oraz matematyka, osoby, które chcą dostać się na studia informatyczne powinny rozważyć możliwość przystąpienia do egzaminów z przedmiotów dodatkowych – technologia informacyjna (informatyka), fizyka, chemia lub geografia.

Studia informatyczne
Jak wygląda i ile lat trwa nauka na studiach informatycznych?

Program nauczania bogaty jest nie tylko w zajęcia teoretyczne (wykłady) ale także i w zajęcia praktyczne.
W trakcie trwania studiów do czynienia mieć będziesz z podstawami technologi informacyjnej, podstawami programowania oraz grafiki komputerowej, inżynierią oprogramowania oraz działem analityki danych.
Nie obca Ci będzie także budowa komputerów oraz różnego rodzaju sprzętów komputerowych. Oprócz tego program nauczania kładzie duży nacisk na zaznajomienie się z językiem angielskim, który jest podstawowym językiem, którym posługują się informatycy.

Studia informatyczne są studiami I stopnia, po trzech latach nauki oraz obronie pracy dyplomowej każdy ze studentów otrzyma tytuł licencjata, który upoważni go do wykonywania zawodu. Po ukończeniu studiów możesz rozpocząć poszukiwania pracy lub dalej kontynuować naukę na dwu-letnich studiach II stopnia, które kończą się uzyskaniem tytułu magistra. Do wyboru masz studia w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym.

Podsumowując, studia informatyczne są kierunkiem odpowiednim dla osób, których pasją są komputery oraz wszystko co z nimi związane. Branża IT poszukuje młodych, kreatywnych osób, które w sposób umiejętny potrafią wykorzystać swoją wiedzę oraz doświadczenie, jeżeli masz w sobie coś z dobrego informatyka to ten kierunek jest właśnie dla Ciebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here