Pierwsza praca

W życiu każdego z nas przychodzi moment, w którym chcemy się usamodzielnić. Usamodzielnienie wymaga najczęściej odcięcia się od finansowania przez rodziców czy najbliższą rodzinę. Najprostszym rozwiązaniem, aby być niezależnym jest znalezienie pracy. Pierwsza praca to często pamiętne dla nas przez długie lata wspomnienie. Nie zawsze jest to praca marzeń, ale od czegoś trzeba zacząć. Najczęściej przy wyborze pierwszej pracy mamy dwa lub trzy wymagania. Najlepiej, aby praca była w niedalekiej odległości od naszego domu oraz była w miarę lekka. Trzecim logicznym założeniem jest to, że praca ma nas dobrze wynagradzać. Jednak przy poszukiwaniu pierwszej pracy często nie możemy wybrzydzać i bierzemy to co jest i gdzie nas chcą.

Gdzie szukać pierwszej pracy?

Pierwszej pracy możemy szukać lokalnie w naszej okolicy – często w sklepach czy piekarniach właśnie tak jest rozmieszczana informacja o rekrutacji, bo jest to dla tych biznesów bez kosztowe. Drugim popularnym sposobem jest poszukiwanie pracy na portalach typu OLX czy grupach Facebookowych dotyczących zatrudniania. Zazwyczaj to właśnie tam jest sporo ofert z których możemy filtrować to co nas interesuje. Najczęściej w ogłoszeniach jest podany e-mail lub numer telefonu na który jesteśmy proszeni o kontakt gdy praca jest dla nas interesująca. Niektórzy z pracodawców organizują też spotkania rekrutacyjne i w ogłoszeniu widnieje informacja o dacie i miejscu organizowania takiego spotkania.

Co zrobić, aby znaleźć pierwszą pracę?

Osoby szukające pierwszej pracy powinny wiedzieć, że potrzebują stworzyć swoje CV dla pracodawcy. W tym, krótkim, ale zwięzłym dokumencie musimy przedstawić poziom naszego wykształcenia oraz doświadczenie zawodowe. Osobom bez jakiegokolwiek doświadczenia będzie trudniej coś znaleźć jednak nie jest to możliwe. Jak znaleźć pracę bez doświadczenia oraz odpowiedniego wykształcenia? Musimy przekonać naszego pracodawcę, że przydamy się w jego biznesie. Nic nie jest nie możliwe i wykazując odpowiednie zaangażowanie oraz staranie się o dane stanowisko jesteśmy w stanie je objąć.

Umiejętności, które przyśpieszą szukanie pracy

Jeśli zależy Ci na szybkim znalezieniu pracy, ponieważ po prostu potrzebujesz zacząć zarabiać to są sposoby na to, aby to zrobić. Pierwsza sprawa to wzbudź ciekawość pracodawcy – poczytaj przed rekrutacją o danej firmie i zdobądź podstawową wiedzę czym się ona zajmuje. Staraj się być przekonywujący, ale nie nachalny i zbyt pewny siebie. Wymagane jest raczej bycia skromnym niż przebojowym. Mówimy oczywiście dość uniwersalnie, ponieważ niektóre pracę będą wymagały innych zachowań jednak przy pierwszej pracy zazwyczaj nasze porady zdają egzamin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here