Na jakie cele Polacy najczęściej biorą pożyczki

Z roku na rok Polacy coraz śmielej podchodzą do kwestii związanych z zaciąganiem kredytów oraz pożyczek i finansują z ich pomocą wiele wydatków. Mowa tu nie tylko o długoterminowych zobowiązaniach, które pozwalają na zakup nieruchomości czy rozwinięcie własnego biznesu. Coraz częściej zaciągamy pożyczki gotówkowe https://splatakredytow.pl/pozyczka-gotowkowa/ na sfinansowanie mniejszych celów. Dla wielu osób wydaje się to o wiele korzystniejszym sposobem niż korzystanie z własnych funduszy, które gromadzą na „czarną godzinę”. Na jakie cele zatem najchętniej zaciągami pożyczki i w jakich sytuacjach aktywnie korzystamy z ofert prywatnych firm?

Nagłe wydatki

Jednym z najpopularniejszych powodów, przez który pojawiamy się w instytucjach finansowych, są nagłe wydatki. Naprawa samochodu, uregulowanie bieżących opłat czy koszty leczenia, to jedne z celów, które bardzo często finansujemy z pomocą pożyczek oraz kredytów bankowych. W momencie, gdy nie mamy wystarczających oszczędności lub nawet nie mamy ich wcale, jest to tak naprawdę jedyne wyjście z trudnej sytuacji. Krótkoterminowe pożyczki mogą nam pomóc zapanować nad przejściowymi problemami finansowymi i można je otrzymać stosunkowo łatwo. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni przyznają, że byłyby w stanie zaciągnąć niewielką pożyczkę po to, aby nie musieć prosić o pomoc finansową najbliższych. To dobry sposób na uregulowanie nagłych wydatków, jeśli wiesz, że niedługo po nich będziesz miał wystarczająco dużo pieniędzy, aby spłacić dług.

Remont

Kolejnym celem kredytowym Polaków jest remont mieszkania lub domu. Nie da się ukryć, że jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie, które wymaga sporych oszczędności. Jeśli jednak nie chcesz czekać lub nie jesteś w stanie zgromadzić niezbędnej kwoty samodzielnie, to z pomocą przychodzą oferty firm pożyczkowych. W wielu z tych miejsc pierwsza pożyczka udzielana jest na bardzo atrakcyjnych warunkach dlatego nic dziwnego, że wiele osób decyduje się właśnie w taki sposób spełnić swoje remontowe plany.

Środki pozyskane w ramach pożyczki gotówkowej https://splatakredytow.pl/pozyczka-gotowkowa/ można wydać w dowolny sposób. Daje to dużą swobodę i pozwala na wykonanie kosztownego remontu w nieodległym terminie po podjęciu tej decyzji. Dobrym pomysłem jest połączenie pożyczki ze swoimi prywatnymi oszczędnościami. Dzięki temu kwota zobowiązania będzie mniejsza i szybciej je spłacisz. Nie musisz pożyczać całej kwoty niezbędnej na remont a jedynie tę część, której Ci brakuje. Warto w takim przypadku stworzyć dokładny kosztorys remontu, aby wiedzieć, ile pieniędzy potrzebujesz.

Sprzęty RTV i AGD

Polacy bardzo chętnie pożyczają pieniądze na sprzęty takie jak: lodówka, piekarnik, telewizor czy telefon. Tego typu urządzenia z reguły kosztują nawet kilka tysięcy złotych, dlatego zakup z własnej kieszeni może być niemożliwy – szczególnie jeśli urządzenie zepsuło się nagle i od razu potrzebujemy nowego. Ciężko jest sobie w końcu wyobrazić codzienne życie bez pralki, kuchenki czy nawet smartfona. Korzystając z oferty firmy pożyczkowej, bez większego problemu sfinansujesz ten zakup.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here